Rzeszów - Wtorek, 27.05.2025
Reklama

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

Dodano:

fot. RZGW w Rzeszowie
fot. RZGW w Rzeszowie
RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Akcję sprzątania brzegu Wisłoka zorganizowali pracownicy Wód Polskich wspólnie z wolontariuszami InterRisk Polska działającymi pod patronatem Fundacji Rok Rzeki Wisły.

Działania powadzono na prawym i lewym brzegu rzeki, w centrum miasta. Śmieci zbierano na 3-kilometrowym odcinku, od ujścia rzeki Młynówka przy ul. Dworaka do Mostu Karpackiego (zapory). - Szczególnie duża ilość odpadów została zebrana pod Mostem Lwowskim i Mostem Zamkowym – informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

W ciągu zaledwie kilku godzin zebrano pół tony śmieci. Najwięcej stanowiły butelki, szklana stłuczka oraz plastikowe opakowania.
 
Koszty utylizacja zebranych odpadów pokryje Zarząd Zlewni w Krośnie.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa. Zamknięte ulice i objazdy autobusów

RZESZÓW. Sprawdź, które ulice będą zamknięte i jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Rzeszów

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

RZESZÓW. Nowe przystanki "na żądanie" zaczną obowiązywac od 1 sierpnia br. 

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowery. Najbliższa akcja już 20 lipca

RZESZÓW. Znakowanie odbywa się w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Wcześniej, należy się zarejestrować pod nr telefonu 986.

Rzeszów

W pobliżu Wisłoka posadzono kolejne duże drzewa

RZESZÓW. Lipy szerokolistne i klony pojawiły się na terenie poniżej wybudowanego niedawno łącznika al. Kopisto i ul. Wierzbową. 

Rzeszów

Zarzuty dla sprawców postrzelenia 23-letniej mieszkanki Rzeszowa

RZESZÓW. Mateusz M. i Sebastian S usłyszeli m.in. zarzut usiłowania zabójstwa.

Rzeszów

Klasa dla młodzieży z Ukrainy w ZSKU

RZESZÓW. Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie otwiera nowy kierunek nauki skierowany także dla młodzieży ukraińskiej. Patronat nad klasą objęła firma Strabag.

Reklama