Rzeszów - Czwartek, 12.02.2026
Reklama

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

Dodano: 08.10.2021 r.

fot. RZGW w Rzeszowie
fot. RZGW w Rzeszowie
RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Akcję sprzątania brzegu Wisłoka zorganizowali pracownicy Wód Polskich wspólnie z wolontariuszami InterRisk Polska działającymi pod patronatem Fundacji Rok Rzeki Wisły.

Działania powadzono na prawym i lewym brzegu rzeki, w centrum miasta. Śmieci zbierano na 3-kilometrowym odcinku, od ujścia rzeki Młynówka przy ul. Dworaka do Mostu Karpackiego (zapory). - Szczególnie duża ilość odpadów została zebrana pod Mostem Lwowskim i Mostem Zamkowym – informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

W ciągu zaledwie kilku godzin zebrano pół tony śmieci. Najwięcej stanowiły butelki, szklana stłuczka oraz plastikowe opakowania.
 
Koszty utylizacja zebranych odpadów pokryje Zarząd Zlewni w Krośnie.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Rzeszów

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego w G2A Arena w Jasionce 

Rzeszów

Pożar w Rzeszowie. W zgliszczach spalonej altanki znaleziono zwęglone ciało

RZESZÓW. Do pożaru doszło wczoraj około godz. 21.30, przy ulicy Architektów w Rzeszowie.

Rzeszów

Radni PiS chcą planu zagospodarowania dla terenów przy rzece Wisłok

RZESZÓW. Czy radni przyjmą projekt uchwały mówiący o utworzeniu Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów pomiędzy ul. Podwisłocze i rzeką Wisłok?

Rzeszów

Fałszywe telefony dotyczące zapłaty za przesyłkę. Dzwonią w imieniu pracowników lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed fałszywymi telefonami. 

Rzeszów

Zegar z 10-metrową tarczą przy al. Rejtana?

RZESZÓW. Temat zostanie rozstrzygnięty podczas sesji radnych.

Reklama