Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

Dodano: 08.10.2021 r.

fot. RZGW w Rzeszowie
fot. RZGW w Rzeszowie
RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Akcję sprzątania brzegu Wisłoka zorganizowali pracownicy Wód Polskich wspólnie z wolontariuszami InterRisk Polska działającymi pod patronatem Fundacji Rok Rzeki Wisły.

Działania powadzono na prawym i lewym brzegu rzeki, w centrum miasta. Śmieci zbierano na 3-kilometrowym odcinku, od ujścia rzeki Młynówka przy ul. Dworaka do Mostu Karpackiego (zapory). - Szczególnie duża ilość odpadów została zebrana pod Mostem Lwowskim i Mostem Zamkowym – informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

W ciągu zaledwie kilku godzin zebrano pół tony śmieci. Najwięcej stanowiły butelki, szklana stłuczka oraz plastikowe opakowania.
 
Koszty utylizacja zebranych odpadów pokryje Zarząd Zlewni w Krośnie.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. 

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Reklama