Reklama

Aktualności / Rzeszów

Jest przetarg na kładkę rowerową przy moście Narutowicza

Dodano: 17.05.2019 r.

Jest przetarg na kładkę rowerową przy moście Narutowicza - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Ratusz ogłosił przetarg na budowie wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów przy moście Narutowicza. Wiemy również, że miasto planuje podobną inwestycje na dwóch innych mostach.

Już podczas kwietniowej konferencji prasowej odnośnie wypożyczalni rowerów miejskich, zastępca prezydenta Marek Ustrobiński zapowiadał, że Ratusz zamierza zbudować przy trzech mostach kładki kompozytowe, wtórował mu w tym radny Rozwoju Rzeszowa Daniel Kunysz.

„Przy tęczowym moście zostanie wybudowana kładka kompozytowa, która usprawni komunikacje rowerową. Brakowało na tym moście dróg rowerowych i rowerzyści zgłaszali potrzebę, żeby wybudować taką kładkę więc w tym roku zostanie ogłoszony przetarg i w najbliższym czasie ta kładka zostanie wybudowana” – informował radny.

„Od dwóch lat pracowaliśmy nad rozwiązaniem umożliwiającym poszerzenie tych mostów, które nie mają ścieżek rowerowych, tak aby te ścieżki się tam pojawiły. Są stosowne projekty wykonane. Chcemy aby most kolorowy niedługo posiadał kładkę rowerową w swoim przekroju drogowym. Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Wiemy również, że nie będzie to jedyna kładka tego typu jaka powstanie w mieście i planowana jest też budowa tego typu przeprawy drogowej na moście przy ul. Lwowskiej oraz na Zaporze.

Wróćmy jednak do ww. przetargu. Zgodnie z dokumentacją projektową, całkowita długość kładki wynosić będzie 105 metrów, natomiast całkowita szerokość 3,8 m. Nowa droga rowerowa będzie dwustronna, tj. na jednej platformie będą dwa pasu ruchu oraz połączenia z istniejącymi ścieżkami rowerowymi.

Kładka zostanie umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu. Wykonawcy zainteresowani inwestycją mają czas na składanie ofert do 24 maja br. Warto również wspomnieć, że budowa kładki została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Ponadto w dokumentacji projektowej uwzględniono kwotę jaką zamawiający chce przeznaczyć na inwestycji, czyli 526 tys. zł. Pierwsza w Rzeszowie kładka kompozytowa ma być gotowa do 29 listopada 2019 roku.
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na kiepski stan systemu rur w pompowni wody przy ulicy Armii Krajowej w Rzeszowie, konieczna jest ich wymiana. Dz...

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim - Aktualności Rzeszów

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim

RZESZÓW. Rzeszów ma najwięcej terenów zielonych spośród miast wojewódzkich – wynika z danych Urzędu...

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa - Aktualności Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowi...

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej - Aktualności Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opa...

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg - Aktualności Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na re...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: