Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

Dodano: 24.05.2024 r. / Redakcja

Na zdj. Pumptrack na osiedlu Baranówka. W sąsiedztwie powstanie Fun Park -  fot. ViC / RESinet.pl
Na zdj. Pumptrack na osiedlu Baranówka. W sąsiedztwie powstanie Fun Park - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W czwartek podpisano umowę z rzeszowską firmą OBO Polska, która zajmie się budową nowej atrakcji na osiedlu Baranówka. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Fun Park zostanie wybudowany w rejonie ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego. Będzie to zespół trzech torów do jazdy wyczynowej. Będą one miały zróżnicowany stopień trudności, tak by mogli z nich korzystać zarówno najmłodsi jak i ci już bardziej zaawansowani użytkownicy.

Nowy tor z przeszkodami dla rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek, będzie uzupełnieniem zrealizowanych w ostatnich kilku latach atrakcji na terenach rekreacyjnych na os. Baranówka. W 2021 roku wybudowano tam pumptrack. Rok później powstał ogród kieszonkowy z alejkami, hamakami, leżakami i z dużą ilością roślin – blisko 2 tysiące.

Fun Park ma być gotowy jesienią tego roku.

Czytaj również

Teren rekreacyjny na os. Baranówka będzie rozbudowany. Powstanie Fun Park

RZESZÓW. Na os. Baranówka powstanie tor z przeszkodami dla rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek. Fun Park Baranówka,...


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Rzeszów

Filie RDK przyjmujące dary będą zamknięte w niedziele

RZESZÓW. Wszystkie filie RDK, do których można przynosić dary dla uchodźców nie będą czynne w niedziele.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Kopisto i Wierzbową

​RZESZÓW. W końcu udało się otworzyć nową drogą, która połączyła ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Nowy łącznik nosi nazwę Podwisłocze.

Rzeszów

Kolizja na rondzie im. Rodziny Ulmów. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który spowodował kolizję na rondzie im. Rodziny Ulmów. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia rozpoczęła budowę kotłowni gazowej

RZESZÓW. W przyszłym roku rzeszowska elektrociepłownia zyska nowoczesną kotłownię gazową. Dzięki tej inwestycji, możliwa będzie całkowita rezygnacja z wykorzystania węgla jako paliwa.

Rzeszów

Plaza organizuje zbiórkę dla kobiet z Ukrainy

RZESZÓW. 8 marca 2022 r. z okazji Dnia Kobiet CH Plaza przeprowadzi zbiórkę dla kobiet z Ukrainy pod hasłem „Kobietom w potrzebie”. Zbierane będą środki higieniczne, kosmetyki, bielizna i wygodna odzież.

Reklama