Reklama

Aktualności / Rzeszów

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko

Dodano: 20.10.2023 r.

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko - Aktualności Rzeszów

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek w ratuszu podpisano umowę na przygotowanie koncepcji trasy, która połączy ul. Warszawską ze strefą ekonomiczną Dworzysko. Inwestycja pozwoli domknąć układ drogowy na północy miasta.

- To bardzo ważny moment i istotna informacja dla miasta oraz aglomeracji. Wczoraj Rzeszów otrzymał od czasopisma Business Insider prestiżową nagrodę. Doceniono nas za wsparcie rozwoju gospodarczego, uznano miasto ośrodkiem przyjaznym dla biznesu. Dzisiaj stawiamy kolejny krok w kierunku budowy drogi, która nie tylko usprawni ruch, ale otworzy kolejne tereny w strefie Dworzysko na inwestycje – mówił podczas czwartkowej konferencji Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Przyszła droga będzie kontynuacją tych, które zostały wybudowane w ciągu ostatnich lat – pomiędzy ulicami Rzecha i Lubelską, a następnie od ul. Lubelskiej do Warszawskiej.

Nowy etap trasy rozpocznie się na rondzie im. Władysława Bartoszewskiego, czyli tuż przed skrzyżowaniem ulic Krogulskiego i Warszawskiej. - Stąd do Dworzyska poprowadzi, dwujezdniowa trasa. Nad ulicą Warszawską i linią kolejową pobiegnie długi na około 300 metrów wiadukt. Trasa doprowadzi do skrzyżowania ulic Chmury i Inwestycyjnej. Oczywiście mówimy o drodze z pełną infrastrukturą – ścieżkami rowerowymi, chodnikami, oświetleniem i odwodnieniem – wylicza Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Ta droga uruchomi tereny inwestycyjne nie tylko w Rzeszowie ale także na terenie aglomeracji Rzeszowskiej, m.in. w gminie Świlcza.  – To szansa na to, aby powstało nawet kilkanaście tysięcy nowych miejsc pracy oraz na kolejny skok rozwojowy naszego miasta. Rzeszów i region czeka także rola potężnego hubu do odbudowy Ukrainy. Aby być dobrze do tego przygotowanym trzeba uzbrajać tego typu tereny jak strefa ekonomiczna. A to miejsce – Dworzysko wraz z terenami sąsiednimi – znakomicie skomunikowane z autostradą A4, drogą ekspresową S19, lotniskiem, z nowym układem drogowym, który wybudujemy, będzie jednym z najważniejszych miejsc gospodarczych także w kraju – podkreśla prezydent Konrad Fijołek.

Na budowę odcinka od ul. Warszawskiej do ul. Chmury miasto otrzymało 250 mln zł dotacji z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Wczoraj w ratuszu podpisano umowę na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego, czyli dokumentu, który określi szczegółowe założenia budowy drogi na odcinku od ul. Warszawskiej do Krakowskiej. PFU opracuje firma Sweco Polska z Poznania. Koszt przygotowania dokumentu to 2,4 mln zł. Sfinansują go wspólnie miasto oraz województwo podkarpackie. Program funkcjonalno-użytkowy będzie gotowy za osiem miesięcy. Kolejnym krokiem będzie przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje i wybuduje drogę.

- Równocześnie będziemy poszukiwać możliwości dofinansowania kolejnego odcinka tej drogi. Powstanie on z rozbudowy ul. Chmury, wykonania nowego jej włączenia do ul. Krakowskiej, a także przebudowy fragmentu tej ostatniej ulicy – zapewnia prezydent Rzeszowa. 

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka

RZESZÓW. Arkadia - taką nazwę będzie miała nowa strefa wypoczynku i rekreacji na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Wybuduje ją firma D...

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin - Aktualności Rzeszów

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia na rzeszowskim osiedlu Miłocin odbędzie się Dzień Ziemi połączony z Dniem Otwartym Zespołu ...

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej  - Aktualności Rzeszów

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie znaleziono zwłoki kobiety. Policja ustala przyczyny jej śmierci....

Ponad 42 mln zł na kulturę w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Ponad 42 mln zł na kulturę w Rzeszowie

RZESZÓW. W tegorocznym budżecie Rzeszowa zarezerwowano ponad 42 mln zł na kulturę. Za te pieniądze miasto planuje zrealizować aż 1500...

Awantura na os. Biała. Areszt dla 41-latka, który zaatakował nożem byłą partnerkę - Aktualności Rzeszów

Awantura na os. Biała. Areszt dla 41-latka, który zaatakował nożem byłą partnerkę

RZESZÓW. Zarzut zabójstwa usłyszał 41-letni mężczyzna, który kilkukrotnie ranił nożem swoją byłą partnerkę podczas awan...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: