Rzeszów - Wtorek, 10.06.2025
Reklama

Jest zgoda na zamianę działek z deweloperem. Andrzej Dec: „Znowu Hartbex dostanie znacznie więcej”

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Radni wydali zgodę na zamianę działek z deweloperem Hartbex. Łącznie miasto oddało 3,3 ha terenu, natomiast Hartbex przekazał 2,6 ha. „Nie powinniśmy dyskutować, tylko podjąć uchwałę” – mówił podczas sesji Tadeusz Ferenc.

Debata o zmianie działek rozpoczęła się od informacji nt. autopoprawki do projektu uchwały: „Jest przygotowana autopoprawka na wniosek prezydenta. Dodajemy jedną działkę do tej uchwały ze strony miasta. W tym momencie działka przy ul. Daliowej będzie miasta” – wyjaśniał dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa, Grzegorz Tarnowski.

Całą sprawę z zamianą działek zapoczątkowała instalacja tzw. Kwadratu Kultury i ogrodzenia zagradzającego przejście do obiektu, które postawił deweloper. Uchwała, która była przedmiotem debaty miała być rozwiązaniem tego problemu. Podczas obrad na Sali sesyjnej radnym przysłuchiwali się mieszkańcy os. Ziemowit, którzy chcieli „wyciągnięcia” działki przy ul. Daliowej z rąk dewelopera.

Zgodnie z zapisami w projekcie uchwały miasto otrzyma od dewelopera teren nad Wisłokiem oraz działki na Zalesiu o łącznej powierzchni ok. 2, 6 ha. Miasto oddaje działkę o powierzchni ok. 3,3 ha,  znajdującą się przy ul. Krogulskiego. „Skutek generalnie jest dobry, poza tym znowu Hartbex dostanie znacznie więcej niż my od niego uzyskamy” – mówił Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.
Reklama
Po wstępnej prezentacji tematu, wydawać by się mogło, że zapowiada się burzliwa dyskusja. Tak jednak nie było i cały temat zamknięto w kilku wypowiedziach, z czego jedna z nich należała do radnego z PiS, Marcina Fijołka: „Wydaje mi się, że całej tej dyskusji by nie było, gdyby w naszym mieście obowiązywała racjonalna i mająca na uwadze potencjalne zagrożenia polityka dotycząca przestrzeni”.

Całą sprawę jak najszybciej chciał rozstrzygnąć prezydent Rzeszowa: „Nie powinniśmy już dyskutować, tylko podjąć uchwałę. Natomiast pan Fijołek chce zamieszać sprawę. Teren przy zaporze został zwrócony byłym właścicielom. Nie młóćcie już tego tematu, nie wstrzymujcie tych osób, które tu czekają na waszą decyzje i zagłosujcie żebyśmy mogli wymienić te tereny i tereny przy ul. Daliowej przeznaczyć pod takie działanie jakie będzie uzgodnione z mieszkańcami” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Temat został zakończony przez radnego Rozwoju Rzeszowa Konrada Fijołka, który zaproponował wniosek o zakończenie dyskusji. 18 radnych opowiedziało się za propozycją radnego i przystąpiono do głosowania nad projektem uchwały, który radni zaakceptowali jednogłośnie.  
 
 

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Sztuka pomagania nie mija". XIV Charytatywna Aukcja Obrazów już w najbliższą niedzielę

RZESZÓW. XIV Charytatywna Aukcja Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM pod hasłem „Sztuka pomagania nie mija” odbędzie się 11.12.2022 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowe atrakcje na placach zabaw przy rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń do zabawy, w które doposażone zostaną place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszów ma już wszystkie tereny potrzebne do budowy nowego stadionu

RZESZÓW. Obiekt powstanie na bazie stadionu CWKS Resovii, a przetarg na jego wykonanie ma być ogłoszony jeszcze w grudniu.

Rzeszów

ALDI otwiera drugi sklep w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie we wtorek, 6 grudnia 2022 r. Dla klientów przygotowano liczne promocje. Pojawi się również foodtruck z poczęstunkiem.

Rzeszów

Wystartował sezon łyżwiarski na lodowisku w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Ze ślizgawki przy ul. Broniewskiego można korzystać 7 dni w tygodniu. Partnerem lodowiska jest Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Najpierw w Plazie, potem w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Na stoiskach, m.in. rękodzieło z filcu i drewna, ręcznie wykonane stroiki, wyroby gastronomiczne i świąteczne dekoracje.

Rzeszów

Przebudowa ul. Matysowskiej zakończona

RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

RZESZÓW. Uruchomiona we wrześniu aplikacja, usprawnia kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. 

Reklama