Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

Dodano: 20.09.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego. - Jubileusz będzie okazją do podsumowań, refleksji, ale również nakreślenia planów na przyszłość – informuje dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uroczystości towarzyszyć będą obrady Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP). Swoją obecność zapowiedział również Minister Edukacji i Nauki, prof. Przemysław Czarnek.

Oprócz Rektorów wszystkich Polskich Uniwersytetów i przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, w wydarzeniu udział wezmą również lokalne władze rządowe i samorządowe, rektorzy rzeszowskich uczelni, przedstawiciele uczelnianych komisji działających przy KRUP oraz wielu znakomitych gości, którzy niejednokrotnie pokazywali, że przyszłość Uniwersytetu Rzeszowskiego jest im bliska.
Reklama
Podczas Jubileuszu będzie miała miejsca prapremiera utworu symfonicznego skomponowanego specjalnie na tę okazję. Autorem prezentowanych utworów jest prof. Henryk Jan Botor.

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął swoją działalność 1 września 2001 r. na mocy ustawy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 czerwca 2001 r. Uczelnia jest jednym z młodszych polskich uniwersytetów, ale kontynuuje długoletnie tradycje akademickie. Została utworzona z Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, której początek działalności datuje się na rok 1963, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Filia w Rzeszowie powołana w 1969 roku) oraz Wydziału Ekonomii w Rzeszowie Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (istniejącego od 1973 roku).

Miejsce uroczystości również nie jest przypadkowe, ponieważ pierwsza Inauguracja w UR odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zatrzymano sprawców włamania do hurtowni ze sprzętem fotograficznym

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamanie do hurtowni ze sprzętem fotograficznym w Rzeszowie. To mieszkańcy Krakowa. Ukradli produkty o wartości 138 tys. zł i dokonali strat wycenionych na 9...

Rzeszów

Przy Lisiej Górze powstanie integracyjny plac zabaw. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę kolejnego w Rzeszowie integracyjnego placu zabaw. Powstanie nad Wisłokiem, przy Lisiej Górze.

Rzeszów

Rzeszów na 6. miejscu w rankingu miast przyjaznych kierowcom

RZESZÓW. Rzeszów uplasował się na 6. miejscu w tegorocznej edycji rankingu miast przyjaznych kierowcom, przygotowanym przez serwis Oponeo.pl we współpracy z aplikacją Yanosik.

Rzeszów

Pijany kierowca zatrzymany na ul. Sikorskiego. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniego kierowcy, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na al. Powstańców Warszawy. Wyłączą dwa pasy ruchu

RZESZÓW. W sobotę (26 czerwca) prowadzone będą kolejne prace przy budowie kładki rowerowej przy moście Karpackim. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają od godz. 7:00 do...

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 3 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza na czas wakacji nowe rozkłady jazdy na liniach 0A, 0B, 12, 13, 17, 18, 19, 34. Linia nr 21 będzie zlikwidowana.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. W weekend degustacja i kiermasz produktów pszczelich

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Rzeszowskiego Miodobrania - degustacja miodu z Pasieki w Sercu Miasta oraz kiermasz produktów pszczelich.

Rzeszów

Od 1 lipca wspólny bilet ZTM i ZG PKS. Umowa podpisana

RZESZÓW. Bilet miesięczny Autobus + Autobus uprawnia do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.

Reklama