Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. Podczas dyskusji możemy spodziewać się tematów związanych z niezrealizowanymi i zrealizowanymi inwestycjami, przyszłości rozwoju miasta oraz debatą na temat budżetu.

Przypomnijmy, że absolutorium to wyraz politycznej akceptacji właściwego wykonania budżetu w roku poprzednim. Taka forma oceny pracy dotyczy m.in. wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Oceny dokonują radni poprzez głosowanie nad przyjęciem uchwały o udzieleniu absolutorium.

W ubiegłorocznym głosowaniu nad przyznaniem absolutorium głosy radnych były podzielone na dwa fronty i w podobny sposób przebiegło również głosowanie, w którym 16 radnych opowiedziało się za przyjęciem, natomiast 9 radnych Prawa i Sprawiedliwości głosowało przeciwnie, toteż uchwałę przyjęto większością głosów.
Reklama
W ubiegłorocznej debacie głosy negatywne skupiły się wokół braku powołania Rzeszowskiej Rady Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej oraz utrata 277 milionowego dofinansowania na obwodnice południową. Co oczywiste, nie zabrakło również głosów pochwalnych, których rzecz jasna było więcej, co pokazywał wynik głosowania.

Nie mniej jednak nowy rok to nowy budżet, nowe inwestycje, plany i obietnice. Możemy spodziewać się długiej dyskusji, której wynik i przebieg poznamy już jutro podczas sesji Rady Miasta. Po ubiegłorocznym głosowaniu prezydent Rzeszowa jeszcze wiele razy nawiązywał do jego wyników, przyznając że PiS jest przeciw budżetowi, choć ten wynosi tyle samo co budżet województwa podkarpackiego.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Reklama