Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Beniaminek PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki będzie rywalem Asseco Resovii Rzeszów w 2. kolejce PLusLigi. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

To będzie wyjątkowy mecz pod wieloma względami. Nowy zespół Asseco Resovii po raz pierwszy zaprezentuje się we własnej hali. Dla wielu siatkarzy będzie to debiut w barwach nowego klubu właśnie na Podpromiu. Debiut zaliczy również trener Piotr Gruszka. Resoviacy, którzy w tym sezonie chcą wrócić do gry o medale, będą chcieli sięgnąć po pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

„To dobrze, że gramy tak szybko po porażce w Katowicach. Będzie okazja, żeby się zrehabilitować za tę porażkę” – mówi Marcin Komenda, rozgrywający Asseco Resovii, dla którego będzie to również pierwszy występ na Podpromiu w biało-czerwonej koszulce.
Reklama
Dla gości z kolei mecz w Rzeszowie będzie absolutnym debiutem w PlusLidze. W pierwszej kolejce Ślepsk Malow nie grał, ponieważ ich spotkanie z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zostało przełożone. Debiut zaliczy też trener zespołu z Suwałk, doskonale znany w Rzeszowie Andrzej Kowal. Trzykrotny mistrz Polski z Asseco Resovią po raz pierwszy poprowadzi zespół rywala na Podpromiu.

Ostatni raz rzeszowskiej publiczności zaprezentuje się natomiast Łukasz Perłowski, który w Resovii grał aż 14 sezonów. W tym już nie występuje w zespole „pasiaków”, ale przed pierwszym meczem pożegna się z kibicami i wykona ostatniego flota, czyli zagrywkę z której przez lata słynął. Początek spotkania w środę (30 października) o godz. 17.30.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady idzie pełną parą

RZESZÓW. Prace przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Rzeszowie idą pełną parą. Nie wykluczone, że budowę Wisłokostrady uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Reklama