Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Beniaminek PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki będzie rywalem Asseco Resovii Rzeszów w 2. kolejce PLusLigi. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

To będzie wyjątkowy mecz pod wieloma względami. Nowy zespół Asseco Resovii po raz pierwszy zaprezentuje się we własnej hali. Dla wielu siatkarzy będzie to debiut w barwach nowego klubu właśnie na Podpromiu. Debiut zaliczy również trener Piotr Gruszka. Resoviacy, którzy w tym sezonie chcą wrócić do gry o medale, będą chcieli sięgnąć po pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

„To dobrze, że gramy tak szybko po porażce w Katowicach. Będzie okazja, żeby się zrehabilitować za tę porażkę” – mówi Marcin Komenda, rozgrywający Asseco Resovii, dla którego będzie to również pierwszy występ na Podpromiu w biało-czerwonej koszulce.
Reklama
Dla gości z kolei mecz w Rzeszowie będzie absolutnym debiutem w PlusLidze. W pierwszej kolejce Ślepsk Malow nie grał, ponieważ ich spotkanie z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zostało przełożone. Debiut zaliczy też trener zespołu z Suwałk, doskonale znany w Rzeszowie Andrzej Kowal. Trzykrotny mistrz Polski z Asseco Resovią po raz pierwszy poprowadzi zespół rywala na Podpromiu.

Ostatni raz rzeszowskiej publiczności zaprezentuje się natomiast Łukasz Perłowski, który w Resovii grał aż 14 sezonów. W tym już nie występuje w zespole „pasiaków”, ale przed pierwszym meczem pożegna się z kibicami i wykona ostatniego flota, czyli zagrywkę z której przez lata słynął. Początek spotkania w środę (30 października) o godz. 17.30.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolizja na ul. Budziwojskiej. Sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni mężczyzna uderzył toyotą w bok innego auta, potem wjechał w ogrodzenie. Miał 2,5 promila alkoholu.

Rzeszów

Zaginął 40-letni Dominik z Rzeszowa. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. 11 maja mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodzinną.
 

Rzeszów

LOTAMS kontynuuje prace związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce

Pomimo pandemii koronawirusa, plany Spółki LOTAMS związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce są nadal aktualne.
 

Rzeszów

Pasażer zaatakował kontrolerów ZTM. Jednego uderzył w żebra, drugiego w twarz

RZESZÓW. Incydent miał miejsce dziś rano w autobusie linii nr 11. 

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Reklama