Rzeszów - Czwartek, 13.11.2025
Reklama

Kanadyjczyk zamyka skład Asseco Resovii Rzeszów

Dodano: 07.06.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Nicolas Hoag został nowym przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów. Kanadyjczyk związał się z klubem rocznym kontraktem.

Nicholas Hoag urodził się w kanadyjskim Sherbrooke. Od dziecka związany był z siatkówką, jego brat Christopher również jest siatkarzem, a ojciec Glenn Hoag jest selekcjonerem reprezentacji Kanady. Nicholas swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał na kanadyjskich parkietach.

W 2013 roku przeniósł się do francuskiego Tours VB, z którym dwukrotnie po mistrzostwo Francji (2014, 2015), Puchar Francji (2014, 2015) i Superpuchar Francji (2014), kolejny rok spędził w Paris Volley, skąd przeniósł się do ligi włoskiej. W Serie A występował w Trentino Volley, a  także w Sir Safety Perugia, z którą wywalczył wicemistrzostwo Włoch (2019), a także Puchar Włoch (2019).

Nicholas Hoag jest wielokrotnym reprezentantem Kanady, w barwach której wywalczył m.in. mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2015), a także brązowy medal Ligi Światowej (2017).

Nicholas Hoag zamyka skład rzeszowskiej drużyny. Zawodnik z Asseco Resovią związał się rocznym kontraktem. O miejsce w składzie rywalizował będzie z Rafałem Buszkiem, Nicolasem Marechalem i Tomasem Rousseaux.
Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Rzeszów

WSIiZ wprowadza nauczanie hybrydowe

RZESZÓW. Nowy rok akademicki na WSIiZ będzie inny niż poprzednie lata. Uczniowie będą studiować w systemie hybrydowym.

Rzeszów

Przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń

RZESZÓW. Na terenie szkoły powstanie m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, wir wodny oraz ksylofon.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc interweniuje u premiera ws. podwyżki cen ciepła

RZESZÓW. W piśmie skierowanym do premiera, prezydent Rzeszowa zarzuca państwowej spółce monopolistyczne praktyki.

Rzeszów

"Pokój dla Żaka". Rusza coroczna akcja Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oferuje pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla studentów.

Rzeszów

Trwają remonty na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. „Prowadzone przez nas remonty zagwarantują ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz dostaw energii i ciepła dla Rzeszowa.”

Rzeszów

Okradli drogerię na ponad 2000 zł

RZESZÓW. Dwóch 20-latków okradło drogerię przy ul. Piłsudskiego. Dodatkowo podczas interwencji, jeden z nich znieważył policjantów, a w jego mieszkaniu ujawniono niewielką ilość narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Rzeszów

"Nowa" Podziemna Trasa Turystyczna od grudnia

RZESZÓW. Remont Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie rozpoczął się w styczniu. W piwnicach znajdą się  multimedialne ekspozycje z efektami specjalnymi, które będą m.in. opowiadać historie.

Reklama