Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski i Politechnika Rzeszowska rozpoczynają współpracę

Dodano: 01.07.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. 29 czerwca podczas posiedzenia Rady Programowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli rektorzy Politechniki Rzeszowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski i ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński podpisali umowę o współpracy.

„Gdy spotkaliśmy się z Księdzem Rektorem w Lublinie, w zasadzie od pierwszych zdań rozmowy było jasne, że dzisiejsze spotkanie będzie miało miejsce. Istnieje kilka dyscyplin, na polu których współpraca jest realna. Zespoły robocze obu uczelni będą jeszcze rozwijać podpisane ustalenia a najbardziej skorzysta na tym Stalowa Wola” – mówił rektor Tadeusz Markowski.

Zgromadzonych gości powitał dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. Aleksander Mazurkow, prof. PRz. Pierwszy głos zabrał Rektor Antoni Dębiński, który zwrócił uwagę na fakt, że KUL w Stalowej Woli obecny jest od kilku dekad a obecnie poszukuje nowych dróg działania, aby nadal przyczyniać się do rozwoju miasta i jego okolic. Rektor KUL-u wyraził nadzieję, że podpisana umowa jest początkiem nowego etapu, który już od przyszłego roku akademickiego przyniesie wymierne rezultaty.
Reklama
 „Podpisane porozumienie realizowane będzie na dwóch polach. Pierwszym są kursy i szkolenia pedagogiczne dla studentów i absolwentów szkół wyższych oraz nowe kierunki studiów podyplomowych: <<Systemy informatyczne w edukacji i przemyśle>> oraz <<Studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów technicznych>>. Drugi obszar jest perspektywiczny i stanowić będzie wspólne uruchomienie nowego kierunku studiów inżynierskich <<Zarządzanie bezpieczeństwem systemów produkcyjnych>>, jednak nastąpi to dopiero w roku akademickim 2020/21.” – ocenia Prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz.
 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ogrody kieszonkowe w Rzeszowie otrzymają nazwy miast partnerskich

RZESZÓW. Teren zielony przy ul. Kurpiowskiej otrzymał nazwę „Ogród kieszonkowy - Bielefeld”.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na ul. Grottgera w Rzeszowie

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed godz. 12:00. Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

KRASNE. 45-letniemu sprawcy kolizji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 10 dodatkowych linii specjalnych, z których większość będzie kursowała co 20 minut.

Rzeszów

Miasto zbiera informacje o zapotrzebowaniu na węgiel

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa szacuje wstępnie liczbę gospodarstw domowych z Rzeszowa, które chcą zakupić węgiel po preferencyjnych cenach.

Rzeszów

Rzeszów wesprze ekologiczne ogrzewanie mieszkań

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa dostaną szansę na uzyskanie wsparcia m.in. do wymiany źródeł ciepła i systemów ogrzewania wody oraz uzupełniająco poprawę energochłonności mieszkań.

Rzeszów

Giełda biżuterii i minerałów w weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 29 i 30 października 2022 po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów. Będą to największe targi biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Rzeszów

Rekordowy sezon wakacyjny w Jasionce. Znamy plany na lato 2023

RZESZÓW/JASIONKA. Z wakacyjnych połączeń z podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 114 tys. pasażerów. 

Reklama