Rzeszów - Piątek, 13.02.2026
Reklama

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

Dodano: 18.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Najwcześniej w styczniu z terenów zielonych wzdłuż Wisłoka, na których znajduje się Kwadrat Kultury, zniknie ogrodzenie.

Nieskoszona trawa, obrośnięte zielenią ławki oraz metalowe ogrodzenie, a wszystko w obrębie Kwadratu Kultury, który miał być dodatkową atrakcją m.in. dla mieszkańców spacerujących wzdłuż Wisłoka. Problem pojawił się wraz z pojawieniem się instalacji w przestrzeni publicznej, która okazała się nie być tak publiczna jak pierwotnie zakładano.

Działki, na jakich znalazł się Kwadrat Kultury, należały do prywatnego właściciela (Hartbex), a ten postanowił wyrazić swój sprzeciw montażem ogrodzenia zagradzającego wejście do instalacji z obu stron. Po kilku dniach udostępniono mieszkańcom korzystanie z przebiegającej przez ten teren ścieżki rowerowej, jednak pozostała cześć ogrodzenia pozostała.

Miasto postanowiło rozwiązać temat dokonując zamiany działek, która była tematem rozmów podczas jednej z sesji Rady Miasta. Radni wydali zgodę na zamianę działek z deweloperem. Zgodnie z zapisami w projekcie uchwały, miasto otrzymało od dewelopera teren nad Wisłokiem oraz działki na Zalesiu o łącznej powierzchni ok. 2, 6 ha., a oddało działkę o powierzchni ok. 3,3 ha, znajdującą się przy ul. Krogulskiego.
Reklama
Temat zamiany działek został rozstrzygnięty jeszcze w sierpniu, natomiast ogrodzenie stoi tam do dnia dzisiejszego. Całościowo obszar również nie prezentuje się spektakularnie. Zmiana aktualnego stanu rzeczy nastąpi najwcześniej w nowym roku.

„W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Rzeszów

Kolizja na ścieżce rowerowej przy al. Powstańców Warszawy. Pijany 62-latek wjechał w 16-latkę

​RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu miał 62-letni kierowca jednośladu, który spowodował kolizję z 16-letnią rowerzystką.

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Reklama