Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

Dodano: 18.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Najwcześniej w styczniu z terenów zielonych wzdłuż Wisłoka, na których znajduje się Kwadrat Kultury, zniknie ogrodzenie.

Nieskoszona trawa, obrośnięte zielenią ławki oraz metalowe ogrodzenie, a wszystko w obrębie Kwadratu Kultury, który miał być dodatkową atrakcją m.in. dla mieszkańców spacerujących wzdłuż Wisłoka. Problem pojawił się wraz z pojawieniem się instalacji w przestrzeni publicznej, która okazała się nie być tak publiczna jak pierwotnie zakładano.

Działki, na jakich znalazł się Kwadrat Kultury, należały do prywatnego właściciela (Hartbex), a ten postanowił wyrazić swój sprzeciw montażem ogrodzenia zagradzającego wejście do instalacji z obu stron. Po kilku dniach udostępniono mieszkańcom korzystanie z przebiegającej przez ten teren ścieżki rowerowej, jednak pozostała cześć ogrodzenia pozostała.

Miasto postanowiło rozwiązać temat dokonując zamiany działek, która była tematem rozmów podczas jednej z sesji Rady Miasta. Radni wydali zgodę na zamianę działek z deweloperem. Zgodnie z zapisami w projekcie uchwały, miasto otrzymało od dewelopera teren nad Wisłokiem oraz działki na Zalesiu o łącznej powierzchni ok. 2, 6 ha., a oddało działkę o powierzchni ok. 3,3 ha, znajdującą się przy ul. Krogulskiego.
Reklama
Temat zamiany działek został rozstrzygnięty jeszcze w sierpniu, natomiast ogrodzenie stoi tam do dnia dzisiejszego. Całościowo obszar również nie prezentuje się spektakularnie. Zmiana aktualnego stanu rzeczy nastąpi najwcześniej w nowym roku.

„W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Parku Papieskim stanie rzeźba

RZESZÓW. Ruszył przetarg na montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim. Rzeźba ma być gotowa w dwa miesiące.

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. 

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Rzeszów

Urząd Miasta, firmy i instytucje w Rzeszowie zgaszą światło podczas "Godziny dla Ziemi"

RZESZÓW. 28 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

Rzeszów

Miasto przekaże 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. Z wielu stron płynie pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Reklama