Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Kiermasz "Niezła Sztuka" i zbiórka elektrośmieci - Eko Weekend w rzeszowskiej Plazie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą sobotę Centrum Handlowe Plaza organizuje dwa wydarzenia pod hasłem „Eko Weekend”. Będą to: zbiórka elektrośmieci oraz giełda pyt winylowych i CD, rękodzieła artystycznego, biżuterii, mody i obrazów lokalnych artystów.

Jesienna edycja kiermaszu „Niezła Sztuka” odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie. Będzie to miks wszystkiego, co najlepsze z dotychczasowych spotkań płytowych i targów sztuki. Na stoiskach w atrium rzeszowskiej Plazy znaleźć będzie można tysiące winyli, płyt CD, książek itp. Będzie także rękodzieło artystyczne; od przedmiotów codziennego użytku po wyjątkowe ręcznie robione ozdoby i ubrania. Odzież ręcznie malowana, ubrania i przedmioty z haftem, wyroby szydełkowane i dodatki skórzane. Odwiedzając stoiska wystawców, będzie można kupić ręcznie robione i zdobione świece, figurki z bazy mydlanej, stroiki, mydła oraz ceramikę. Dostępna będzie także ręcznie robiona biżuteria i metaloplastyka, naturalne kosmetyki, obrazy, tace, stoliki kawowe i tablice florenckie. W kiermaszu wezmą również udział lokalni artyści ze swoimi wyjątkowymi pracami.
Reklama
Sobotniemu kiermaszowi towarzyszyć będzie zbiórka elektrośmieci. W specjalnym stoisku w atrium na parterze Centrum będzie można oddać różnego rodzaju zużyty sprzęt elektroniczny m.in. drukarki, smartfony, tablety, sprzęt AGD/RTV, komputery oraz drobny sprzęt IT (myszki, klawiatury). Każdy, kto wesprze akcję, pozbywając się niepotrzebnego i zalegającego sprzętu, w zamian otrzyma specjalną ekotorbę od CH Plaza Rzeszów.

Zarówno kiermasz „Niezła Sztuka” jak i zbiórka elektrośmieci odbędą się w najbliższą sobotę 7 października 2023 r. Stoiska wystawców będzie można odwiedzać od godziny 10:00 do 20:00. Zużyty sprzęt elektroniczny będzie można oddać w godzinach od 10:00 do 15:00.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Księża diecezji rzeszowskiej zebrali ponad 360 tys. zł na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. „Kapłański dar miłosierdzia” – tak nazwano zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawiursem, jaką zorganizowali duchowni diecezji rzeszowskiej.

Rzeszów

Od 27.04 otwarte POP'y przy Lisa Kuli oraz Grottgera. Będzie można kupić tylko bilety

RZESZÓW. Jak informuje ZTM, będzie można kupić w dni robocze bilety autobusowe w POP’ach przy ul. Lisa Kuli i Grottgera. Żadne inne usługi nie będą realizowane.

Rzeszów

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Rzeszów

Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS dotyczący emerytur i rent

RZESZÓW. W najbliższy czwartek eksperci ZUS będą odpowiadali na pytania klientów.

Rzeszów

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Reklama