Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

Dodano: /

Na zdj. Budowa połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej na osiedlu Kotuli - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Na zdj. Budowa połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej na osiedlu Kotuli - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą „Kochanowicz Roboty Drogowe” na realizację dwóch inwestycji drogowych. Będą one polegać na ułożeniu nowych nawierzchni na osiedlowych drogach w Rzeszowie.

- Obydwie inwestycje łącznie będą kosztować blisko 5 mln zł i obejmują prace drogowe w wielu punktach naszego miasta. W pierwszej kolejności asfalt zostanie ułożony na ul. Wyspiańskiego – na odcinku biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych. Te prace rozpoczną się lada dzień – mówi prezydent Rzeszowa. Nowa nawierzchnia mocno zniszczonej ulicy Wyspiańskiego w połączeniu z zakończoną kilka dni temu budową połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej, będzie stanowić alternatywną drogę dla ul. Błogosławionej Karoliny, która jest głównym traktem komunikującym osiedla Kotuli.

Reklama

Podpisano w środę umowy obejmują również wykonanie nowej nawierzchni na odcinkach takich ulic jak np. Dębicka, Norwida, Słoneczny Stok, Łukasiewicza, Kalinowa. Największe prace zostaną przeprowadzone na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, gdzie ułożonych zostanie 3,6 tys. m kw. nawierzchni. Ponadto asfalt zostanie położony na istniejącej drodze prowadzącej od ul. Bałtyckiej do ul. Cienistej, gdzie także zamontowane będzie oświetlenie.

- Wymienione powyżej ulice to tylko część lokalizacji, w których układana będzie nawierzchnia. Kolejne zostaną wskazane w ciągu roku przez mieszkańców i Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Samolotem z Rzeszowa do Gdańska od 20 czerwca

RZESZÓW. Ruszają bezpośrednie połączenia między stolicą Podkarpacia, a Gdańskiem.

Rzeszów

Nowa pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny mammograf.

Rzeszów

Od soboty otwarte baseny i kąpielisko na Żwirowni

RZESZÓW. Korzystający z obiektów będą musieli stosować się do reżimu sanitarnego.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało kobiety

RZESZÓW. W rejonie mostu Mazowieckiego z Wisłoka wyłowiono zwłoki kobiety. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz prokurator. Wg ustaleń Policji to 65-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Biskup rzeszowski odwołał dyspensę od uczestnictwa w mszach

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 6 czerwca 2020 r. na terytorium diecezji rzeszowskiej przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w mszach św. w niedziele i święta.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego i Witosa. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Sprawca kolizji miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

Rzeszów

Będą dodatkowe kursy linii nr "18"

RZESZÓW. ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy linii nr „18”. Będą dodatkowe kursy.

Rzeszów

Jednoślady Blinkee powracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Sezon rowerowy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Firma Blinkee po raz trzeci gości ze swoimi jednośladami elektrycznymi w naszym mieście.

Reklama