Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

Dodano: /

Na zdj. Budowa połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej na osiedlu Kotuli - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Na zdj. Budowa połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej na osiedlu Kotuli - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą „Kochanowicz Roboty Drogowe” na realizację dwóch inwestycji drogowych. Będą one polegać na ułożeniu nowych nawierzchni na osiedlowych drogach w Rzeszowie.

- Obydwie inwestycje łącznie będą kosztować blisko 5 mln zł i obejmują prace drogowe w wielu punktach naszego miasta. W pierwszej kolejności asfalt zostanie ułożony na ul. Wyspiańskiego – na odcinku biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych. Te prace rozpoczną się lada dzień – mówi prezydent Rzeszowa. Nowa nawierzchnia mocno zniszczonej ulicy Wyspiańskiego w połączeniu z zakończoną kilka dni temu budową połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej, będzie stanowić alternatywną drogę dla ul. Błogosławionej Karoliny, która jest głównym traktem komunikującym osiedla Kotuli.

Reklama

Podpisano w środę umowy obejmują również wykonanie nowej nawierzchni na odcinkach takich ulic jak np. Dębicka, Norwida, Słoneczny Stok, Łukasiewicza, Kalinowa. Największe prace zostaną przeprowadzone na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, gdzie ułożonych zostanie 3,6 tys. m kw. nawierzchni. Ponadto asfalt zostanie położony na istniejącej drodze prowadzącej od ul. Bałtyckiej do ul. Cienistej, gdzie także zamontowane będzie oświetlenie.

- Wymienione powyżej ulice to tylko część lokalizacji, w których układana będzie nawierzchnia. Kolejne zostaną wskazane w ciągu roku przez mieszkańców i Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedziele podkarpaccy strażacy interweniowali 64 razy

PODKARPACIE. Większość interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych piwnic.

Rzeszów

Wiemy kto dostarczy pociągi dla tras Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Dostarczeniem taboru kolejowego zajmie się firma Newag z Nowego Sącza.

Rzeszów

Kolejne nowe autobusy przyjadą do Rzeszowa. Tym razem 40 sztuk zasilanych sprężonym gazem

RZESZÓW. Prawa rozszerzenia przedmiotu zamówienia mówi również o dodatkowych 20 pojazdach.

Rzeszów

Zaginęła 54-letnia mieszkanka Rzeszowa. Ostatni raz widziano kobietę na Juwenaliach

RZESZÓW. Kobietę po raz ostatni widziano w piątek 10 maja.

Rzeszów

Jest przetarg na kładkę rowerową przy moście Narutowicza

RZESZÓW. Pierwsza w Rzeszowie kładka kompozytowa ma być gotowa do 29 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Siatkarze Asseco Resovii spotkają się z fanami w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00.

Rzeszów

Stephane Antiga trenerem Developresu SkyRes Rzeszów

RZESZÓW. Do tej pory francuski trener prowadził tylko męskie zespoły.

Rzeszów

Atakował kobiety w centrum Rzeszowa. Jedną z nich ranił nożem

RZESZÓW. O pierwszym ataku policjanci zostali poinformowani w ubiegłą środę po południu.

Reklama