Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

Kilkaset rzeszowskich przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

Dodano: 03.03.2026 r. / Redakcja

Przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego / Archiwum RESinet.pl
Przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Na 250 rzeszowskich przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej. Zostaną doświetlone. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

Ratusz przygotowuje przetarg, na wybór firmy, która doświetli 250 przejść dla pieszych w Rzeszowie. - Rozstrzygnięcie i wybór firmy planujemy na wiosnę. I wtedy też będą mogły rozpocząć się prace – poinformował Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Jak przekazał prezydent, wybór konkretnych przejść, która zostaną doświetlone, dostał dokonany przy współpracy z mieszkańcami i radami rzeszowskich osiedli. Na liście znalazły się m.in. przejścia na skrzyżowaniach ulic: Budziwojskiej z Podleśną, Budziwojskiej z Jana Pawła II, Krakowskiej z Dworzysko, Wojtyły z Miłą, Leszka Czarnego z Niemierskiego, Stączka z Potockiego, Paderewskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Skorupki.

Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Transportowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne przystanki autobusowe będą modernizowane

RZESZÓW. 77 kolejnych przystanków autobusowych zostanie przebudowanych w Rzeszowie. Staną przy nich nowe wiaty z podświetlanym rozkładem jazdy. Nowa nawierzchnia zatoczek będzie betonowa.

Rzeszów

Dodatek węglowy. Gdzie w Rzeszowie złożysz wniosek?

RZESZÓW.Od środy w Rzeszowie działa punkt, w którym przyjmowane są wnioski o wypłatę dodatku węglowego.

Rzeszów

Prace na ul. Matysowskiej wydłużone o jeden dzień

RZESZÓW. W czwartek na ul. Matysowskiej w Rzeszowie kontynuowane będą prace przy układaniu nawierzchni. W związku z tym nadal obowiązywać będzie zmieniony rozkład jazdy autobusów komunikacji publicznej.

Rzeszów

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście

RZESZÓW. Ogrody deszczowe, zielona wiata rowerowa i altana edukacyjna – to trzy mikroinnowacje zgłoszone przez mieszkańców Rzeszowa, które wybrano do realizacji w ramach kolejnej edycji programu „Rzeszów to MY”.

Rzeszów

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie

RZESZÓW. Najbliższa akcja znakowania rowerów odbędzie się 17 sierpnia. 

Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i 17sierpnia.

Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji.

Reklama