Reklama

Aktualności / Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Umowa na projekt podpisana

Dodano: 17.08.2022 r.

Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Umowa na projekt podpisana - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. We wtorek w ratuszu podpisano umowę na zaprojektowanie przebudowy skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Ma tam powstać rondo oraz wiadukt. To jedno z największych zadań drogowych, jakie w najbliższych latach mają być realizowane w Rzeszowie.

Do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy zgłosiły się dwie firmy. Niestety ich oferty znacznie przekraczały kwotę, jaką na ten cel zarezerwowano w budżecie miasta. Na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, radni zwiększyli budżet na projekt o 1,4 mln zł, dzięki czemu można było rozstrzygnąć przetarg. Zwyciężyła rzeszowska firma Promost Consulting, która przygotuje dokumentację za kwotę ponad 2,6 mln zł. Projekt inwestycji ma być gotowy za 16 miesięcy.

- Dyskusje na temat tej inwestycji trwały długo. Doszliśmy do wniosku, że kluczowym problemem komunikacyjnym nie jest sama ulica Kwiatkowskiego, ale to, jak jest wpięta w układ drogowy miasta. Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej, w oparciu o analizy danych Miejskiego Zarządu Dróg,  zaproponowali kilka wariantów rozwiązań, które można zastosować. Na tej podstawie wypracowaliśmy koncepcję dwupoziomowego połączenia al. Powstańców Warszawy i ul. Kwiatkowskiego i ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie tego węzła. Cieszę się, że zwyciężyła w nim rzeszowska firma Promost Consulting, mająca ogromne doświadczenie w tego typu dużych i trudnych projektach, z którą dziś podpisujemy umowę – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas wtorkowej uroczystości.
– Jako firma mieliśmy przyjemność projektować wszystkie nowe mosty w Rzeszowie, a ostatnio trzy nowe kładki rowerowe przez Wisłok. Teraz przed nami kolejne wyzwanie. Jesteśmy z Rzeszowa i znamy problemy komunikacyjne tego miasta. To pomaga. Temat, którym się od dzisiaj będziemy zajmować jest jednym z kluczowych. Wszyscy, którzy korzystają ze skrzyżowania Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy wiedzą, jak trudne jest przejechanie przez ten węzeł – mówił prof. Tomasz Siwowski, prezes zarządu Promost Consulting.

- Cieszę się, że to co będziemy robić już operacyjnie to wynik prac badawczych kierowanej przeze mnie Katedry Dróg i Mostów na Politechnice Rzeszowskiej. Zostało zrobionych wiele symulacji, aby wybrać najlepsze rozwiązanie i wspólnie z miastem doszliśmy do wniosku, że skrzyżowanie dwupoziomowe będzie najlepsze. Jak każde zadanie w centrum miasta także i to będzie dużym wyzwaniem. I nie mówię tylko o ruchu, ale także olbrzymiej ilości infrastruktury podziemnej oraz sąsiedztwie zapory. Będzie to nie lada wyzwanie inżynierskie, ale od takich wyzwań jesteśmy – dodał prof. Siwowski.

Wczoraj w ratuszu podpisano również umowę na projektowanie innej inwestycji - kładki pieszo-rowerowej na rzece Strug, na os. Drabinianka. Dokumentację opracuje także firma Promost Consulting. Obiekt połączy ul. Jachowicza z ul. Koło w ciągu ul. Podmiejskiej i ma mieć ok. 33 m długości i min. 3 m szerokości. Powstanie też droga dojazdowa w ciągu istniejącej ulicy, a także zjazdy i skrzyżowanie z ul. Jachowicza. Koszt projektu kładki to ponad 250 tys. zł. – Dzięki tej kładce mieszkańcy osiedla Drabinianka będą mieli m.in. łatwiejszy dostęp do nowej szkoły, którą otwieramy już 1 września – mówi prezydent Fijołek.

Projekt inwestycji ma powstać w ciągu 16 miesięcy.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przej...

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta - Aktualności Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rze...

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego - Aktualności Rzeszów

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. dr hab. n. med. Adam Reich został nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czteroletnia kadencję rozpocznie 1 wrześn...

Obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM] - Aktualności Rzeszów

Obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. W czwartek ciężarówka MPGK zaparkuje m.in.&nb...

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji - Aktualności Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

RZESZÓW. Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie prowadzą czynności identyfikacyjne zwłok nieznanej kobiety. Jej ciało znala...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: