Reklama

Aktualności Rzeszów

Klasztor oo. Dominikanów wprowadził możliwość składania datków drogą bezgotówkową

Dodano: 22.01.2020

Klasztor oo. Dominikanów wprowadził możliwość składania datków drogą bezgotówkową - Aktualności Rzeszów

fot. www.akcjagrawitacja.pl

RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, w klasztorze oo. Dominikanów odbywa się zbiórka datków przy uwzględnieniu wpłat za pośrednictwem terminalu płatniczego i transakcji internetowych.

Bracia z klasztoru oo. Dominikanów niewątpliwie podążają z duchem czasu, umożliwiając swoim parafianom wpłacanie datków w formie bezgotówkowej.

„Mamy taką usługę. Jeżeli ktoś chciałby w taki sposób złożyć ofiarę, to może skorzystać z terminalu płatniczego” – informuje przeor klasztoru, o. Artur Gałecki OP.

W zasadzie trudno mówić o jakiejkolwiek nowości, gdyż klasztor już dwa lata temu dołączył do programu „Polska bezgotówkowa”: „W ramach programu mamy do dyspozycji jeden terminal. To parafianie chcieli w ten sposób składać ofiary” – tłumaczy przeor klasztoru.REKLAMA

Na dzień dzisiejszy transakcje bezgotówkowe związane są ze zbiórką środków na wykończenie wnętrza kościoła, a dokładniej rzecz biorąc na spłatę wykonanej posadzki. Do końca grudnia udało się zebrać na ten cel 364 tys. zł z kwoty 587 tys. zł.

Na darczyńców, którzy wpłacą powyżej 10 tys. zł czeka pamiątkową tablica, która zostanie umieszczona na ścianie kruchty kościoła. Na potrzeby zbiórki stworzona została specjalna strona internetowa, gdzie obserwujemy przebieg prac oraz ilość zebranych środków. Tam również możemy skorzystać z opcji wpłaty środków drogą elektroniczną.

Dodajmy również, że po niedzielnej mszy świętej w klasztorze odbyła się zbiórka, w której parafianie mogli wpłacać środki za pośrednictwem terminalu płatniczego.
 
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie - Aktualności Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej? ...

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala - Aktualności Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi. ...

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powięk...

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem  - Aktualności Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2.  ...

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka - Aktualności Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem