Rzeszów - Poniedziałek, 11.08.2025
Reklama

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

Dodano: /

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować. - Nikomu nic się nie stało, nie ma też zagrożenia dla innych instalacji - poinformował Konrad Mróz z biura prasowego Grupy PGE.

Pożar wybuchł przed godz. 13:00 na terenie remontowanej przez firmę zewnętrzną chłodni wentylatorowej w EC Rzeszów. Do gaszenia pożaru skierowano sześć zastępów straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego. Służbom szybko udało się zlokalizować źródło ognia.

Około godz. 14:00 Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie poinformowała w mediach społecznościowych, że ogień udało się ugasić. - Pożar budynku przy ulicy Ciepłowniczej w Rzeszowie jest ugaszony – czytamy w komunikacie.

W pożarze nikt nie został ranny. 

Jak poinformował Konrad Mróz z biura prasowego Grupy PGE "Zdarzenie nie ma wpływu na proces produkcji i dostaw ciepła i energii elektrycznej. Na czas remontu chłodnia była odstawiona z eksploatacji".

Przyczyny pożaru ustali specjalnie powołana komisja. 


Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Największe serce świata” dla Pawła Adamowicza. Dzisiaj o 20.00 na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W ramach akcji „Największe serce świata” wszyscy chętni mogą przyjść w środę(16.01.2019 r.) o godz. 20.00 na rzeszowski Rynek.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc ogłasza żałobę. Przełożono uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił czwartek i piątek (17 i 18 stycznia) dniami żałoby.

Rzeszów

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma

RZESZÓW. Vissavi ma 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb prezydenta Gdańska. W Ratuszu wystawią księgę kondolencyjną

RZESZÓW. „To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć” – czytamy w liście kondolencyjnym do żony.

Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa ma dwie nowe radne

RZESZÓW. Nowymi członkiniami Rady Miasta Rzeszowa zostały Danuta Szyszka i Krystyna Stachowska.

Rzeszów

Śródmieście Północ i Śródmieście Południe będą jednym osiedlem

RZESZÓW. Radni dostosowali się do wyników konsultacji z mieszkańcami i uchwałę przyjęto.

Rzeszów

Od lutego nowe rodzaje biletów autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Radni zaakceptowali pomysł Zarządu Transportu Miejskiego wprowadzający trzy rodzaje nowych biletów.

Rzeszów

Dach trybuny wschodniej Stadionu Miejskiego do remontu

RZESZÓW. Przetarg wystartował 10 stycznia br. Otwarcie ofert odbędzie się 25 stycznia.

Reklama