Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

KMP w Rzeszowie: "Tegoroczny finał WOŚP przebiegł spokojnie"

Dodano: 29.01.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Rzeszowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz o porządek publiczny. Tegoroczny finał WOŚP w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych incydentów  – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Rzeszowscy policjanci, podobnie jak inne służby, wzięli udział w 32. Finale WOŚP, który odbył się wczoraj w całej Polsce, jak również w wielu miejscach za granicą. Funkcjonariusze ze wszystkich pionów czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników tego wydarzenia. Policjanci dbali o to, aby impreza przebiegła jak najbardziej spokojnie.
 
Rano, w sztabie WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 25 na ul. Starzyńskiego, rzeszowscy profilaktycy przeprowadzili krótkie szkolenie dla kwestujących. Przypomnieli wolontariuszom, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy.
Reklama
Na rzeszowskim Rynku stanęło miasteczko mundurowe. Na stoisku prowadzono m.in., rozmowy o bezpieczeństwie. Policjanci rozdawali również materiały profilaktyczne, elementy odblaskowe oraz słodycze. Przedstawicielki sekcji doboru z komendy wojewódzkiej, zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji. Policyjni kontrterrorysci oraz funkcjonariusze oddziału prewencji zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psich umiejętności, jakie zaprezentował pies przewodnik  z rzeszowskiej komendy. Po płycie rzeszowskiego rynku spacerował miś POPO, maskotka podkarpackiej policji, z którą można było zrobić sobie zdjęcie, z czego dzieci chętnie korzystały.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnych incydentów. Podobnie było na terenie całego powiatu rzeszowskiego.
 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

InPost wesprze kolejne inicjatywy ekologiczne Rzeszowa. Powstanie m.in. motylarnia i łąka cebulowa

RZESZÓW. 160 tys. zł,  taką kwotę przekazała firma InPost na realizację dwóch nowych inicjatyw ekologicznych w Rzeszowie - „Zielony Fundusz dla Rzeszowa" oraz „Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft".

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców świadczących usługi przewozu osób na aplikację. Działania były prowadzone wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, Strażą Graniczną i Krajową Administracją Skarbową.

Rzeszów

Dezynfekcja sieci wodociągowej w Rzeszowie przebiegła zgodnie z planem

RZESZÓW. Raport przedstawiony podczas poniedziałkowego posiedzenia Sztabu Kryzysowego w ratuszu potwierdził, że w punktach pomiaru zanotowano odpowiednio zwiększone dawki chloru.

Rzeszów

Legionella w Rzeszowie. Nowy komunikat sanepidu i pierwsze wyniki badań wody

RZESZÓW. Rzeszowski sanepid opublikował najnowszy komunikat dotyczący liczby zakażonych bakterią legionella pneumophila. Potwierdzono jeden nowy przypadek. Znane są również pierwsze wyniki badań próbek wody.

Rzeszów

Rozbudowa łącznika autostrady Rzeszów - Północ na finiszu

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy I etapie rozbudowy łącznika autostrady A4 na odcinku od granic miasta Rzeszowa do węzła Rzeszów Północ. Wykonawcą inwestycji o wartości ponad 44 mln zł jest firma Strabag.

Rzeszów

Ulica Welca na os. Staromieście zostanie rozbudowana

RZESZÓW. Ruszają prace budowlane na ulicy Welca na osiedlu Staromieście. Miasto przekazało już teren budowy wykonawcy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rzeszowie. Nie żyje 53-letni motocyklista

RZESZÓW. 53-letni motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem osobowym marki bmw. Policja poszukuje kierowcy auta, który uciekł z miejsca wypadku.

Rzeszów

7. Rzeszowski Festiwal Piwa. Trzydniowe święto miłośników złotego trunku

RZESZÓW. Już w ten weekend na rzeszowskim Rynku odbędzie się 7. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie kilkanaście browarów.

Reklama