Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

Dodano: 21.10.2019 r.

Pan Józef, fot. Instagram RESinet.pl
Pan Józef, fot. Instagram RESinet.pl
RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa, którego grę na akordeonie i śpiew mogliśmy podziwiać przez wiele lat na ulicach Rzeszowa.

„Może nie każdy wie kim był Pan Józef, dlatego pokrótce postaram się to wytłumaczyć. Pan Józef był człowiekiem, który wiele przeżył, ale mimo cierpienia, które przyniosło mu życie, zawsze na jego twarzy gościł uśmiech. Mężczyzna z przyjemnością grał na swoim 48-basowym instrumencie, swoimi pieśniami opowiadał o tym jak przeżył wojnę, ale również życzył ludziom wszystkiego co najlepsze „ I zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa (...)” - te słowa niemal codziennie wypływały z ust mężczyzny, ale nie były to słowa puste, było słychać, że płynęły prosto z serca staruszka” – piszę autorka petycji.

Zdecydowana większość mieszkańców Rzeszowa kojarzy pana Józefa, w którego grę na akordeonie mogliśmy się wsłuchiwać przez wiele lat na ulicach miasta. Ta niezwykła postać, umilająca rzeszowiakom spacery i leniwe popołudnia, odeszła już z naszego świata ( zmarł w 2017 roku), jednak pamięć o nim pozostała, czego dowodem jest petycja, której autorka chce w jakiś sposób upamiętnić jego postać.
Reklama
„Mieszkańcy Rzeszowa wspominają mężczyznę bardzo ciepło, wielu z nich miało przyjemność z nim rozmawiać a czasami wspólnie zaśpiewać, mężczyzna często dawał ludziom lekcje, które pamiętają do dziś, wspomnienia o nim wywołują przyjemne dreszcze i chęć uczczenia jego pamięci. Dlatego powstaje ta petycja, aby na terenie Rzeszowa powstał pomnik, lub wzmianka o tym człowieku, człowieku, który udowadniał wszystkim, że nie mając dosłownie nic oprócz ogromnego serca, można być wspaniałym i dobrym człowiekiem. Sprawmy, by został doceniony” – czytamy w TEJ petycji.

W momencie publikacji artykułu, pod petycją podpisało się już ponad 5 tys. osób. Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza akcja społeczna utworzona dla pana Józefa. W 2015 roku złodzieje ukradli mu akordeon i dzięki zbiórce pieniędzy udało się zakupić dla niego nowy instrument.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Rzeszowa tylko na odległość

RZESZÓW. Dyżury prowadzone będą wyłącznie za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość, tj. za pośrednictwem telefonu lub e-maila.

Rzeszów

Rzeszowskie galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie

RZESZÓW. W galeriach handlowych działają jedynie: apteki, sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.

Rzeszów

Kryte lodowisko znajdzie się przy ul. Witosa i Wyspiańskiego

RZESZÓW. Zmiana lokalizacji budowy nowego budynku dla Sądu Okręgowego niesie za sobą szereg konsekwencji, jedną z nich jest zmiana lokalizacji pod budowę krytego lodowiska.

Rzeszów

Koronawirus. Jak funkcjonują rzeszowskie instytucje i urzędy?

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa przekazał kilka istnotnych informacji dla mieszkańców miasta. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nie kupisz biletu u kierowcy

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Reklama