Rzeszów - Czwartek, 14.08.2025
Reklama

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę, czyli 18 maja o godzinie 11:00, organizowana jest akcja sprzątania prawego brzegu Wisłoka. Teren , który zostanie wysprzątany to przestrzeń, gdzie ma powstać przestrzeń kwadratowa.

Zarząd Zieleni Miejskiej zadba o wywóz zebranych śmieci, a członkowie Stowarzyszenia „Patrz Sercem” i „Fundacji Rzeszowskiej” zajmą się sprawami organizacyjnymi. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.
Teren jaki ma zostać wysprzątany to przestrzeń między mostem Zamkowym a pieszą kładką, przy której odbędzie się zbiórka.   
Reklama
Warto wspomnieć, że jeżeli w głosowaniu trwającym do 20 maja Rzeszów wygra w konkursie Lechstartera, to na ww. terenie powstanie przestrzeń kwadratowa, łączącą w sobie elementy kultury, sztuki oraz relaksu w plenerze. Więcej o głosowaniu TUTAJ.

„Chcielibyśmy, aby łąki oraz ogródki działkowe stały się miejscami, obok których można miło spacerować. Zacznijmy od porządków na tym obszarze. Śmiecenie w przestrzeni miejskiej  – to wielkie przewinienie, obok którego nie możemy przejść obojętnie” – mówi Bartłomiej Gancarczyk, wiceprezes Fundacji Rzeszowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy Nowego Miasta mają nową przestrzeń rekreacyjną. Otwarto ogród kieszonkowy przy Millenium Hall [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wielkie urządzenie zabawowe, ławeczki, leżaki, stoły do szachów, fontanny i dużo zieleni – tak wygląda nowa przestrzeń rekreacyjno-zabawowa na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

RBO 2026. Jest lista projektów dopuszczonych do głosowania

RZESZÓW. 161 projektów dopuszczono już do głosowania w ramach 13. edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. To m.in. remonty ulic, budowa nowych lub remont starych boisk, rewitalizacje placów zabaw, tworzenie nowych przestrzeni rekreacyjnych czy...

Rzeszów

Dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się Rzeszowskimi Juwenaliami, ZTM uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu. W centrum Rzeszowa powstaje nowy ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje nowe, zielone miejsce spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Reklama