RZESZÓW. W Rzeszowie trwa akcja znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się 17 sierpnia. Do tej pory Straż Miejska oznakowała już 1407 rowerów.
Znakowanie rowerów odbywa się w wyznaczone środy, od godz. 15:00 w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Aby nie tworzyć kolejki, wcześniej należy się zarejestrować pod nr telefonu 986.
Znakowanie polega na umieszczaniu numeru identyfikacyjnego na ramie roweru. Przeprowadza się je za pomocą mikroudarowego urządzenia, które powodując zmiany w strukturze metalu umożliwia odczyt numeru nawet po powierzchownym jego zatarciu.
- Znakujemy tylko sprawne rowery, których właściciel jest pełnoletni (niepełnoletnich zapraszamy z prawnymi opiekunami), jest zameldowany na stałe w Rzeszowie, okaże dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru lub złoży pisemne oświadczenie, że jest jego właścicielem - informuje Straż Miejska. - Nie znakujemy rowerów z ramą karbonową, ponieważ mogłaby ona ulec zniszczeniu – dodaje SM.
Znakowanie rowerów ogranicza ryzyko kradzieży, a w przypadku utraty pojazdu zwiększa się szansa na jego odzyskanie.
Do tej pory oznakowano już 1407 rowerów. Kolejne akcje zaplanowane są na 31 sierpnia, 14 września oraz 28 września 2022 r.
RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?
RZESZÓW. 30 czerwca br. ukazało się oficjalne zarządzenie, w którym ustala się, że budynek przy ul. Piłsudskiego 5 zostanie użyczony na czas nieoznaczony na rzecz Developres Sp. z o.o.
RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.
RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.
Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz