Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice Rzeszowa

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się o 6 nowych autobusów elektrycznych.  Dostarczy je firma Solaris. Inwestycja o wartość 20 mln zł jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Do przetargu na zakup nowych autobusów zgłosiły się dwie firmy. Wybrana została oferta firmy Solaris, z którą niebawem podpisana zostanie umowa.

- Pierwotnie w ramach tego zadania kupione miały zostać autobusy zasilane gazem CNG. Jednak w związku z wysokimi kosztami eksploatacji tego typu pojazdów zapadła decyzja z zmianie i zakupie autobusów elektrycznych, których eksploatacja jest obecnie tańsza od „gazowców” – wyjaśnia Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Nowe, niskopodłogowe autobusy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, system informacji pasażerskiej z tablicami LED/LCD, monitoring, system zliczania pasażerów, biletomaty. Pojazdy zabiorą na pokład min. 50 pasażerów. Miasto zakupi również sześć ładowarek stacjonarnych.

Koszt zakupu sześciu elektrycznych autobusów to 20,661 mln zł. Pojazdy dotrą do Rzeszowa w ciągu 26 tygodni od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

RZESZÓW. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Rzeszów

Lato w mieście, czyli jak przyjemnie spędzić wakacje w Rzeszowie

RZESZÓW. Lista atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa w trakcie wakacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej. Wypadli z koziołkującego mercedesa

RZESZÓW. W wyniku zdarzenia jeden z mężczyzn zginął na miejscu, a dwóch zostało rannych.

Rzeszów

Aktorzy „Siemaszki” zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

RZESZÓW.Do Oksany Czerkaszyny powędrowała nagroda indywidualna dla najlepszej aktorki.

Reklama