Rzeszów - Środa, 03.09.2025
Reklama

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

Dodano: 29.08.2023 r.

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców świadczących usługi przewozu osób na aplikację. Działania były prowadzone wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, Strażą Graniczną i Krajową Administracją Skarbową.

Policyjna akcja została przeprowadzona na drogach Rzeszowa w piątek w godzinach popołudniowo-nocnych. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy taksówek na aplikację posiadają stosowne zezwolenia na przewóz osób i wykonywanie usług. Mundurowi badali także stan trzeźwości kierujących oraz weryfikowali stan techniczny samochodów. 

Łącznie skontrolowano 40 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 7 wykroczeń. Czterech kierujących ukarano mandatami, głównie za brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Wobec trzech pozostałych kierowców zastosowano pouczenie. Trzem kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne. Wszyscy kierujący byli trzeźwi i posiadali licencję przewoźnika.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza ósmy tydzień świetlicy "Przyjdź i odpocznij"

RZESZÓW. Na gości świetlicy czekają m.in. warsztaty z pracownikami NBP oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi w wykonaniu artystów z Teatru Maska dla najmłodszych.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Rzeszów

Jeszcze więcej zieleni w Rzeszowie. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów

RZESZÓW. Ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury.

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Rzeszów

MPWiK realizuje dużą inwestycję w północno-zachodniej części Rzeszowa

RZESZÓW. Chodzi o nową sieć kanalizacji sanitarnej.

Rzeszów

W weekend kiermasz "Solidarni z Ukrainą" w Millenium Hall

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend przed kawiarnią Love Bar na parterze Millenium Hall w związku z świętami na Ukrainie odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na fundację Come Back Alive.

Reklama