Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 36 pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację skontrolowano w ramach piątkowych działań rzeszowskich policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy ITD, KAS oraz Straży Granicznej. Ujawniono 14 wykroczeń.
 
Działania policjantów prowadzone były w piątek w godzinach wieczornych i nocnych na ulicach Rzeszowa. Ich celem było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób. Funkcjonariusze sprawdzali nie tylko uprawnienia do kierowania, licencje, ale także stan techniczny pojazdów i sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie. Badano również trzeźwość kierowców.
 
W piątkową akcję, oprócz policjantów ruchu drogowego i prewencji zaangażowania byli  również inspektorzy transportu drogowego, funkcjonariusze służby celno-skarbowej oraz straży granicznej.
 
Skontrolowano łącznie 36 taksówek na aplikację. Ujawniono 14 wykroczeń. Funkcjonariusze nałożyli 7 mandatów karnych, 7 kierowców zostało pouczonych.


 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00.

Rzeszów

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną

RZESZÓW. O poszukiwaniach 25-latka informowaliśmy w środę. 

Rzeszów

Podpisano umowę na odbiór śmieci w 2019 roku. Decyzja zapadła bez konsultacji z prezydentem

RZESZÓW. „Dyrektor MPGK podpisał umowę nie konsultując się z prezydentem” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiany na WSPiA. Pojawili się m.in. nowi prodziekani

RZESZÓW. Na uczelni pojawią się nowi Dziekani-Dyrektorzy Kolegiów Dydaktycznych ich zastępcy oraz pełnomocnicy Rektora.

Rzeszów

4 tys. zł za mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach 27. Finału WOŚP. Trwają jeszcze trzy aukcje

RZESZÓW. Na ulicach stolicy innowacji podczas Finału działało ok. 300 wolontariuszy.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie msza w intencji Pawła Adamowicza

RZESZÓW. Mszę w intencji śp. Pawła Adamowicza odbędzie się 19 stycznia br. w Katedrze Rzeszowskiej.

Rzeszów

Trwają poszukiwania 25-latka z Rzeszowa. Od 26 listopada nie ma z nim kontaktu

RZESZÓW. Zaginiony w dniu 26 listopada 2018 r. około godz. 12 wyszedł z mieszkania, nie informując domowników dokąd się udaje.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” za 16 mln euro. Powstanie do 2022 roku [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ma być energooszczędny i dostosowany do architektury budynku G2A Areny.

Reklama