Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało drugi stopień ostrzeżenia w związku z możliwością wystąpienia burz z gradem. Obowiązuje m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Od godz. 12:00 dnia 30.07.2019 do godz. 24:00 tego samego dnia prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy jest grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 80%.

Ostrzeżenie dotyczy powiatu bieszczadzkiego, brzozowskiego, dębickiego, jarosławskiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, krośnieńskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, sanockiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego. Dotyczy również Rzeszowa, Przemyśla, Krosna oraz Tarnobrzega.
Reklama
Ponadto przy ostrzeżeniu o burzach z gradem widnieje kolejne, tym razem dotyczące gwałtownych wzrostów stanów wody przy zlewniach dopływów Wisły po Dęblin, tj. w województwie śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i lubelskim. Podwyższony stan będzie można zaobserwować od godz. 12:00 dnia 30.07.2019 do godz. 03:00 dnia 31.07.2019.

W miejscach wystąpienia prognozowanych opadów burzowych, spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne do strefy stanów wysokich. Punktowo, w przypadku wystąpienia opadów ulewnych, mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze (zwłaszcza na mniejszych ciekach oraz w zlewniach zurbanizowanych).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nocny wypadek w Rzeszowie. Sprawczyni jechała pod prąd

RZESZÓW. Dzisiaj w nocy, na al. Rejtana doszło do zderzenia opla z mercedesem. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Sprawczyni zdarzenia jechała pod prąd.

Rzeszów

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko

RZESZÓW. Program funkcjonalno-użytkowy przygotuje firma Sweco Polska z Poznania. Koszt przygotowania dokumentu to 2,4 mln zł. 

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach...

Rzeszów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pierwszym etapem jest wymiana starych instalacji podziemnych. Roboty trwają już w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki. Będą one sukcesywnie przesuwać się w kierunku ulic Matejki i Kopernika.

Rzeszów

Firma Knorr Bremse otworzyła nowy zakład w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy zlokalizowany jest w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko.

Rzeszów

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

Rzeszów

Oszustwa metodą "na prokuratora". Ostrzeżenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane osobowe metodą „na prokuratora”.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do rzeszowskich jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Reklama