Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało drugi stopień ostrzeżenia w związku z możliwością wystąpienia burz z gradem. Obowiązuje m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Od godz. 12:00 dnia 30.07.2019 do godz. 24:00 tego samego dnia prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy jest grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 80%.

Ostrzeżenie dotyczy powiatu bieszczadzkiego, brzozowskiego, dębickiego, jarosławskiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, krośnieńskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, sanockiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego. Dotyczy również Rzeszowa, Przemyśla, Krosna oraz Tarnobrzega.
Reklama
Ponadto przy ostrzeżeniu o burzach z gradem widnieje kolejne, tym razem dotyczące gwałtownych wzrostów stanów wody przy zlewniach dopływów Wisły po Dęblin, tj. w województwie śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i lubelskim. Podwyższony stan będzie można zaobserwować od godz. 12:00 dnia 30.07.2019 do godz. 03:00 dnia 31.07.2019.

W miejscach wystąpienia prognozowanych opadów burzowych, spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne do strefy stanów wysokich. Punktowo, w przypadku wystąpienia opadów ulewnych, mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze (zwłaszcza na mniejszych ciekach oraz w zlewniach zurbanizowanych).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Hasłem styczniowego Orszaku Trzech Króli: „Cuda, cuda ogłaszają” [FOTO]

RZESZÓW. 6 stycznia 2020 roku ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli.

Rzeszów

Pięć osób w rękach rzeszowskiej Policji. Wprowadzali do obrotu papierosy bez akcyzy

RZESZÓW. Przestępcy wprowadzili do obrotu łącznie 4.681.000 sztuk nielegalnych papierosów.

Rzeszów

Jak Asseco Resovia Rzeszów zakończy rok?

RZESZÓW. Rzeszowianie plasują się na 9. miejscu.

Rzeszów

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

RZESZÓW. Do świąt Bożego Narodzenia mają powrócić na tablice elektroniczne oznaczenia o biletomatach w autobusie.

Rzeszów

Godziny otwarcia galerii handlowych oraz sklepów w okresie świątecznym i sylwestrowym w Rzeszowie

RZESZÓW. W przypadku godzin otwarcia galerii, należy wziąć pod uwagę, że kina działają według repertuaru.

Rzeszów

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu dla rzeszowskiego szpitala Pro-Familia.

Rzeszów

Harmonogram kursów komunikacji miejskiej w okresie świątecznym

RZESZÓW. Znamy harmonogram kursowania autobusów komunikacji miejskiej w okresie od 23 grudnia br. do 6 stycznia 2020 roku.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Reklama