Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

Dodano: 11.08.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Nowe pojemniki stanęły w rejonie skrzyżowania ul. Robotniczej i Ćwiklińskiej na osiedlu Zalesie, przy ul. Morgowej 98 na osiedlu Wilkowyja oraz przy ul. K. Wojtyły 114 na osiedlu Biała.

Umowa, na mocy której w Rzeszowie zaczęły być ustawiane pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny została podpisana 13 sierpnia 2021 i obowiązuje przez cztery lata. - Dzięki podpisanej dzisiaj umowie wszyscy mieszkańcy będą mogli szybko, ale także całkowicie bezpiecznie dla środowiska oddać elektryczne śmieci, które dzięki selektywnej zbiórce mogą dostać drugie życie – mówił wówczas prezydent Fijołek.

Do pojemników można wrzucać niewielkich rozmiarów (nieprzekraczający 50 cm) sprzęt elektryczny i elektroniczny, czyli m.in. telefony, aparaty fotograficzne, suszarki, tostery, baterie.

Lista lokalizacji czerwonych pojemników na terenie Rzeszowa:

OSIEDLE NOWE MIASTO              
  • Podwisłocze 2,4
  • Podwisłocze 6
  • Podwisłocze 24
  • Popiełuszki 6
  • Świadka 1-7
OSIEDLE MIESZKA I        
  • Monte Cassino 14
  • Niepodległości 9-11
  • Twardowskiego 2
OSIEDLE KRÓLA AUGUSTA
  • Kr. Augusta 25
  • Sportowa 19
OSIEDLE KRAKOWSKA- POŁUDNIE
  • Kotuli 5
  • Lewakowskiego 3
OSIEDLE STAROMIEŚCIE
  • Gromskiego 2
OSIEDLE PADEREWSKIEGO
  • Krzyżanowskiego 8
  • Paderewskiego 3
OSIEDLE DĄBROWSKIEGO      
  • Żwirki i Wigury 7
OSIEDLE DRABINIANKA
  • Cicha 7
  • Grabskiego 98/100/104
  • Strażacka 18 a, b, c
OSIEDLE ZAWISZY CZARNEGO
  • Bieszczadzka 9
  • Podgórska 16
OSIEDLE KOTULI
  • Dukielska 11
  • ul. Żmigrodzka 1
  • Krajobrazowa 6/12
OSIEDLE 1000 – LECIA
  • Kochanowskiego 13-15
  • Podchorążych 3
OSIEDLE ZALESIE
  • Dunikowskiego 31-33
    rejon skrzyżowania ul. Robotniczej i Ćwiklińskiej            
 
Reklama
OSIEDLE BARANÓWKA
  • Kolbego 6
OSIEDLE GEN. ANDERSA
  • Ofiar Katynia 21
OSIEDLE BUDZIWÓJ       
  • Budziwojska 154, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7
OSIEDLE PRZYBYSZÓWKA
  • Dębicka 288, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10
OSIEDLE KMITY     
  • Bohaterów 3
  • Malczewskiego 15
OSIEDLE GROTA –ROWECKIEGO
  • Chodkiewicza 1
  • Staszica 18
OSIEDLE ZWIĘCZYCA
  • Parking przy kościele

OSIEDLE POBITNO
  • Parking przy ul. Kurpiowskiej i Morgowej
OSIEDLE POGWIZDÓW NOWY
  • w rejonie przystanku i budynku ul. Pogwizdowska 138
OSIEDLE SŁOCINA
  • Powstańców Śląskich w rejonie sklepu Delikatesy Centrum
OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE
  • Dekerta w rejonie gniazda recyklingowego
OSIEDLE PUŁASKIEGO
  • Pułaskiego 9
OSIEDLE STARONIWA
  • Staroniwska ( pętla autobusowa)
OSIEDLE WILKOWYJA
  • Morgowa 98
OSIEDLE BIAŁA
  • Karola Wojtyły 114 ( parking przy kościele)
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Lisiej Górze powstanie integracyjny plac zabaw. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę kolejnego w Rzeszowie integracyjnego placu zabaw. Powstanie nad Wisłokiem, przy Lisiej Górze.

Rzeszów

Rzeszów na 6. miejscu w rankingu miast przyjaznych kierowcom

RZESZÓW. Rzeszów uplasował się na 6. miejscu w tegorocznej edycji rankingu miast przyjaznych kierowcom, przygotowanym przez serwis Oponeo.pl we współpracy z aplikacją Yanosik.

Rzeszów

Pijany kierowca zatrzymany na ul. Sikorskiego. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniego kierowcy, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na al. Powstańców Warszawy. Wyłączą dwa pasy ruchu

RZESZÓW. W sobotę (26 czerwca) prowadzone będą kolejne prace przy budowie kładki rowerowej przy moście Karpackim. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają od godz. 7:00 do...

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 3 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza na czas wakacji nowe rozkłady jazdy na liniach 0A, 0B, 12, 13, 17, 18, 19, 34. Linia nr 21 będzie zlikwidowana.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. W weekend degustacja i kiermasz produktów pszczelich

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Rzeszowskiego Miodobrania - degustacja miodu z Pasieki w Sercu Miasta oraz kiermasz produktów pszczelich.

Rzeszów

Od 1 lipca wspólny bilet ZTM i ZG PKS. Umowa podpisana

RZESZÓW. Bilet miesięczny Autobus + Autobus uprawnia do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W środę utrudnienia w ruchu na moście Karpackim

RZESZÓW. W związku z dalszymi pracami przy budowie kładki rowerowej, w środę (23 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, na moście Karpackim) wystąpią utrudnienia w ruchu.

Reklama