Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Kolejne przystanki autobusowe będą modernizowane

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 77 kolejnych przystanków autobusowych zostanie przebudowanych w Rzeszowie. Staną przy nich nowe wiaty z podświetlanym rozkładem jazdy. Nowa nawierzchnia zatoczek będzie betonowa, odporna na powstawanie kolein. 

Przetarg na realizację IV etapu modernizacji przystanków został rozstrzygnięty. Zgłosiły się do niego dwie firmy, które zaoferowały wykonanie prac za 16,8 i 36,4 mln zł. Inwestycję, dofinansowaną przez Unię Europejską, wykona pierwsza z nich.

Zakłada ona przebudowę 77 przystanków. Nowe, przeszklone wiaty będą wykonane według projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. Mają być lakierowane na szaro i pomarańczowo, wyposażone w podświetlane rozkłady jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią panele fotowoltaiczne, które mają być częścią wiat.

Przystanki zostaną wymienione m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego. Dodatkowo w 21 miejscach, gdzie nie zmieszczą się duże wiaty, zostaną zamontowane pylony z gablotą na rozkład jazdy. 
Reklama
Wcześniej, w dwóch etapach Zarząd Transportu Miejskiego zmodernizował 176 przystanków. Trzeci etap, który jest aktualnie realizowany, to wymiana kolejnych 55 wiat. Modernizowane są także zatoki autobusowe, na których asfalt jest zastępowany specjalnym betonem odpornym na powstawanie kolein. Przystanki są przebudowywane m.in. na ul. Krakowskiej. Ten etap obejmuje ponadto ul. Kilara, Kopisto, Lubelską, Lwowską, Ofiar Katynia, Warszawską, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpacką i Rejtana. Prace z III i IV etapu potrwają do 2023 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

RZESZÓW. Spotkania odbywają się w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4.

Rzeszów

Ponad 220 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto dofinansuje prace remontowe przy czterech rzeszowskich zabytkach.

Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

RZESZÓW. Do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

Rzeszów

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacji na ul. 3 Maja w Rzeszowie

RZESZÓW. W punkcie będzie można uzyskać informację dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej a także zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Reklama