Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Kolejne utrudniania w związku z 28. Rajdem Rzeszowskim. Tym razem chodzi o komunikacje miejską

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 8 sierpnia startuje 28. Rajd Rzeszowski. Impreza potrwa trzy dni, w związku z czym mieszkańcy Rzeszowa muszą przygotować się na pewne utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w związku z organizowanym 8-10 sierpnia 28. Rajdem Rzeszowskim zmianie ulegną trasy niektórych linii.

Objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej obowiązywać będą 10 sierpnia w godz. od 8:15 do 15:30 na liniach 0B, 2, 3, 8, 10, 11, 15, 18, 26, 28, 30, 34, 35, 38, 45, 58 oraz 59. Na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki. Informacja odnośnie zamkniętych ulic znajduje się TUTAJ.

Autobusy będą kursować objazdami:
 
  • Wszystkie autobusy kursujące przez ulice Cieplińskiego oraz Lisa-Kuli następnie Dąbrowskiego/Hetmańską/Kopisto kursować będą objazdem przez Piłsudskiego, Pl. Wolności, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów następnie trasą bez zmian.
  • Wszystkie autobusy kursujące od ul. Dąbrowskiego/Hetmańskiej/Kopisto przez Lisa-Kuli oraz Cieplińskiego kursować będą objazdem przez Kilara, Szopena, Targową, Pl. Wolności następnie trasą bez zmian.
  • Autobusy linii nr „10” kursujące w kierunku Łukasiewicza kursować będą do ul. Langiewicza trasą bez zmian, kolejno objazdem przez  Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Pl. Śreniawitów, Kilara następnie trasą bez zmian. W kierunku Bł. Karoliny kursować będą do ul. Kopisto trasą bez zmian, następnie objazdem przez Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian.
  • Autobusy linii nr „35” kursujące w kierunku centrum kursować będą do ul. Langiewicza trasą bez zmian, kolejno objazdem przez Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Pl. Śreniawitów, Kilara, Szopena, Targową, Pl. Wolności do Bardowskiego. W kierunku Kielanówki kursować będą na trasie Bardowskiego, Pl. Wolności, Targową, Szopena, Kilara, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, dalej trasą bez zmian.

28. Rajd Rzeszowski rozpocznie się w czwartek, 8 sierpnia i potrwa przez trzy dni. Zawodnicy rywalizować będą na 11 odcinkach specjalnych, o łącznej długości ponad 177 kilometrów. Trasa rajdu wiedzie drogami powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego i krośnieńskiego. Jeden z „oesów” zaplanowano w samym centrum stolicy Podkarpacia.
Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Drogowa inwestycja na al. Okulickiego na finiszu

RZESZÓW. Prace przy budowie dodatkowego pasa ruchu na al. Okulickiego dobiegają końca. Ich koszt to nieco ponad 300 tys. zł.

Rzeszów

Parking długoterminowy na lotnisku w Jasionce już dostępny dla podróżnych

RZEZÓW/JASIONKA. Na podrzeszowskim lotnisku dobiegła końca modernizacja długoterminowego parkingu zlokalizowanego tuż przy terminalu pasażerskim. Parking, który oferuje 278 miejsc postojowych został utwardzony nawierzchnią asfaltową i zaprojektowany także dla osób niepełnosprawnych.

Rzeszów

Nowy, bezpłatny parking na osiedlu Mieszka I w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy ul. Dołowej, w pobliżu siedziby Sądu Rejonowego, uruchomiono nowy, bezpłatny parking dla zmotoryzowanych. Zarządza nim Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Rzeszów

W hali sportowej przy ul. Towarnickiego montują nowe trybuny

RZESZÓW. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie trwa montaż dodatkowych, składanych trybun. Dzięki temu obiekt pomieści równocześnie ponad 900 widzów. Koszt inwestycji to 266 tys. zł.

Rzeszów

Iglica na budynku Olszynki Park zamontowana [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończono montaż z użyciem helikoptera wieży i iglicy na najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce. Operację, która miała potrwać dwa dni, udało się zakończyć w jeden dzień. W związku z tym, w...

Rzeszów

Na placu Wolności stanęła dzwonnica. Trwają ostatnie prace [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace związane z budową dzwonnicy Dzwonu Niepodległości na rzeszowskim placu Wolności. Inwestycja zakończy się w tym miesiącu.

Rzeszów

Będzie nowy chodnik przy ulicach Matejki i Słowackiego

RZESZÓW. Jeszcze w sierpniu rozpoczną się prace przy przebudowie chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Inwestycję zrealizuje firma OBO Polska, która kończy obecnie prace na ul. Grunwaldzkiej.

Reklama