Rzeszów - Niedziela, 08.02.2026
Reklama

Kolejne utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

Dodano: 16.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie poinformował o zmianach w organizacji ruchu w obrębcie skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej, jakie będą obowiązywać w trakcie najbliższego weekendu.

Inwestycja, która ułatwi mieszkańcom Słociny i Zalesia dojazd do centrum

Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Trasa będzie miała długość 1,4 km. Szerokość jezdni wyniesie 7 m. Przy drodze powstaną obustronne chodniki , ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz ekrany akustyczne.

Dzięki nowej trasie mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.
Zgodnie z umową, łącznik ma być gotowy do końca tego roku.

W weekend Tymczasowa Organizacja Ruchu

Reklama

Duża część prac w ramach inwestycji prowadzona jest w rejonie skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego z al. Armii Krajowej. W związku z planowanym wykonaniem warstwy ścieralnej, w najbliższy weekend w obrębie tego skrzyżowania wystąpią utrudnienia w ruchu.

„W dniu 19.09.2025 r. od godz. 18.00 (piątek) do dnia 21.09.2025 r. (niedziela) w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego zostanie wprowadzona Tymczasowa Organizacja Ruchu, polegająca na przemiennym zamknięciu jednego z pasów ruchu wzdłuż al. Armii Krajowej (relacji północ – południe), zamknięciu relacji lewoskrętnych oraz CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE ul. Krzyżanowskiego na obszarze prowadzonych prac” – czytamy w komunikacie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Na czas prowadzonych robót, wyznaczony zostanie objazd przez al. Rejtana i ul. Paderewskiego. Jak zaznacza MZD „możliwość przejazdu przez al. Armii Krajowej nie zostanie zamknięta”.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Reklama