Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Kolejne wakacyjne połączenia lotnicze z Jasionki

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW/JASIONKA. Nowe połączenie do chorwackiego Splitu oraz przywrócenie popularnych lotów do Burgas  to najnowsze propozycje podrzeszowskiego lotniska na tegoroczne wakacje. Uzupełniają one wcześniej ogłoszone trasy krajowe – do Gdańska i Szczecina – oraz międzynarodowe połączenia z Zadarem i Newarkiem. Do Jasionki wracają również loty czarterowe do tureckiej Antalyi i Bodrum oraz Monastyru w Tunezji.
 
- Prezentowana dziś oferta lotów na sezon wakacyjny to efekt dobrej współpracy z naszym narodowym przewoźnikiem. Cieszę się, że LOT dostrzega potencjał rynkowy Podkarpacia proponując oczekiwane przez pasażerów słoneczne kierunki. Mimo głębokiego kryzysu całej branży spowodowanego pandemią, udało nam się nie tylko utrzymać w siatce połączeń trasy wprowadzone w poprzednich latach, ale także dołożyć do nich nową, atrakcyjną destynację. Jestem przekonany, że bezpośrednie loty do Splitu będą cieszyć się dużą popularnością – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama
Ogłoszone wcześniej bezpośrednie loty z Rzeszowa do Gdańska wykonywane będą dwa razy w tygodniu na samolotach Bombardier Q400 w okresie od 19 czerwca do 11 września we wtorki oraz soboty, zaś do Szczecina - od 14 czerwca do 10 września w piątki i poniedziałki. Loty do Zadaru realizowane będą raz w tygodniu, w soboty od 19 czerwca do 11 września. W okresie od czerwca do września LOT przywraca również transatlantyckie połączenie Rzeszów-Newark, obsługiwane przez Boeingi 787 Dreamliner.

Do Jasionki wracają także wakacyjne loty czarterowe. W systemach rezerwacyjnych touroperatorów dostępne są obecnie oferty z bezpośrednim wylotem z Rzeszowa do tureckich kurortów Antalya i Bodrum (wylot w środę i sobotę) oraz tunezyjskiego Monastiru (wylot w czwartki).
 
Od początku czerwca regularne loty rozpoczną również linie niskokosztowe. Ryanair ponownie uruchamia trasy z Rzeszowa do Londynu, Manchesteru, East Midlands i Dublina, zaś Wizzair wznawia loty do Eindhoven.
 
Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Reklama