Rzeszów - Piątek, 24.07.2026
Reklama

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

Dodano: 03.03.2026 r. / Redakcja

Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już ogłoszony.

Ratusz planuje przedłużenie ul. Wyspiańskiego w kierunku al. Witosa, by udrożnić układ drogowy i lepiej skomunikować rozwijające się osiedla na południu Rzeszowa. Obecnie ul. Wyspiańskiego łączy się z ul. Pleśniarowicza, a dalej – przez ul. Wiktora – z al. Witosa. Odcinek poprowadzony na wprost w stronę al. Witosa pozostaje jednak drogą ślepą.

Będzie to kolejny etap rozbudowy tej ulicy. W 2023 roku przebudowano odcinek prowadzący w kierunku ronda im. Tomasza Stańki, który był bardzo wąski, co powodowało utrudnienia w ruchu. Jezdnię poszerzono do dwóch pasów, wybudowano dwumetrowy chodnik, przebudowano oświetlenie i kanalizację deszczową oraz wymieniono grunt o niskiej nośności.

Niespełna rok później oddano do użytku 140-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Wołyńską w kierunku ul. Strzyżowskiej, z jezdnią o dwóch pasach ruchu (po 3,5 metra), ścieżką rowerową oraz chodnikami po obu stronach.

Latem ubiegłego roku zakończyła się kolejna inwestycja – na blisko 800-metrowym fragmencie ulicy, biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych, ułożono nową podbudowę i asfaltową nawierzchnię.

Teraz ratusz przygotowuje czwarty, ostatni etap prac przy tej ulicy – budowę jej przedłużenia i połączenia z al. Witosa. Trwa przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz – w ramach opcji – będzie pełnić nadzór autorski.


Mapka poglądowa przedstawiająca miejsce inwestycji - RESinet.pl / AI

Reklama

Projektowana droga ma przebiegać przez teren pomiędzy parkingiem hipermarketu B1 a stacją benzynową Orlen. Inwestycja zakłada budowę około 120-metrowego odcinka jezdni o szerokości ok. 6 metrów oraz wykonanie pasów włączenia do al. Witosa o łącznej długości ok. 250 metrów. Powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa, a kolidująca z inwestycją zatoka autobusowa zostanie przełożona.

Projekt obejmie również budowę odwodnienia, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych oraz przebudowę kolidującej infrastruktury.

Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do 10 marca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niewybuch w rejonie placu zabaw przy ul. Gromskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych prowadzonych przy ulicy Gromskiego w Rzeszowie natrafiono na niebezpieczny ładunek. Jego usunięciem zajęli się saperzy.

Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Rzeszów

Majówka 2024. Jak będą kursowały autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drugi z kierowców wydmuchał ponad 2 promie. Obaj stracili prawo jazdy.

Rzeszów

W weekend 9 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. 12 osób rannych, 1 nie żyje

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Doszło do dziewięciu wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Rannych zostało 12 osób.  

Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przejdzie kilkutysięczna procesja. Na trasie przemarszu mogą wystąpi utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW.  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca Garnizonu Rzeszów zapraszają na majowe uroczystości patriotyczne, które odbędą się 2, 3 i 8 maja.

Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w czterech rzeszowskich galeriach handlowych: Galerii Rzeszów, Nowy Świat, Plaza i Millenium Hall.

Reklama