Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

Dodano: 03.03.2026 r. / Redakcja

Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już ogłoszony.

Ratusz planuje przedłużenie ul. Wyspiańskiego w kierunku al. Witosa, by udrożnić układ drogowy i lepiej skomunikować rozwijające się osiedla na południu Rzeszowa. Obecnie ul. Wyspiańskiego łączy się z ul. Pleśniarowicza, a dalej – przez ul. Wiktora – z al. Witosa. Odcinek poprowadzony na wprost w stronę al. Witosa pozostaje jednak drogą ślepą.

Będzie to kolejny etap rozbudowy tej ulicy. W 2023 roku przebudowano odcinek prowadzący w kierunku ronda im. Tomasza Stańki, który był bardzo wąski, co powodowało utrudnienia w ruchu. Jezdnię poszerzono do dwóch pasów, wybudowano dwumetrowy chodnik, przebudowano oświetlenie i kanalizację deszczową oraz wymieniono grunt o niskiej nośności.

Niespełna rok później oddano do użytku 140-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Wołyńską w kierunku ul. Strzyżowskiej, z jezdnią o dwóch pasach ruchu (po 3,5 metra), ścieżką rowerową oraz chodnikami po obu stronach.

Latem ubiegłego roku zakończyła się kolejna inwestycja – na blisko 800-metrowym fragmencie ulicy, biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych, ułożono nową podbudowę i asfaltową nawierzchnię.

Teraz ratusz przygotowuje czwarty, ostatni etap prac przy tej ulicy – budowę jej przedłużenia i połączenia z al. Witosa. Trwa przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz – w ramach opcji – będzie pełnić nadzór autorski.


Mapka poglądowa przedstawiająca miejsce inwestycji - RESinet.pl / AI

Reklama

Projektowana droga ma przebiegać przez teren pomiędzy parkingiem hipermarketu B1 a stacją benzynową Orlen. Inwestycja zakłada budowę około 120-metrowego odcinka jezdni o szerokości ok. 6 metrów oraz wykonanie pasów włączenia do al. Witosa o łącznej długości ok. 250 metrów. Powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa, a kolidująca z inwestycją zatoka autobusowa zostanie przełożona.

Projekt obejmie również budowę odwodnienia, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych oraz przebudowę kolidującej infrastruktury.

Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do 10 marca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oko na Miasto. Ostatni w tym sezonie spacer miejski z przewodnikiem

„Pobitno - wieś, miejsce bitwy, rzeszowskie osiedle” – pod takim tytułem odbędzie się ostatnia w tym roku przechadzka po Rzeszowie z przewodnikiem. Po wschodniej części miasta oprowadzał będzie Adam Napiórkowski.

Rzeszów

Na osiedlu Kotuli powstanie nowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku, mieszkańcy osiedla Kotuli zyskają przestrzeń, w której będą mogli wypocząć w otoczeniu zielni. Już wkrótce w rejonie ul. Bydgoskiej powstanie park kieszonkowy. Zielona inwestycja będzie realizowana w...

Rzeszów

Ruszyły prace przy rewitalizacji parku na Słocinie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zdemontowane urządzenia zabawowe na placu zabaw, przygotowane palety z kostką brukową – w parku na rzeszowskim osiedlu Słocina rozpoczęły się prace rewitalizacyjne. Koszt inwestycji realizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj” to...

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec na ul. Geodetów w Rzeszowie zostanie zmodernizowany

RZESZÓW. 15-piętrowy budynek biurowo-administracyjny przy ul. Geodetów 1 zostanie zmodernizowany. Inwestycję za ponad 26 mln zł zrealizuje firma Erbud. Umowa została już podpisana.

Rzeszów

Trzy osoby ranne w wypadku na al. Witosa

RZESZÓW. Wczoraj w godzinach przedpołudniowych na al. Witosa w Rzeszowie doszło do zderzenie czterech pojazdów. W zdarzenie ucierpiały trzy osoby. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Rzeszów

Powstają nowe chodniki w ścisłym centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace związane z przebudową chodników przy ul. Matejki i Słowackiego. Inwestycję realizuje ta sama firma, która przeprowadziła remont ul. Grunwaldzkiej – OBO Polska.

Rzeszów

W 2025 roku pojedziemy wodorowymi autobusami MPK?

RZESZÓW. W piątek podpisano umowę na dofinansowanie zakupu 20 zeroemisyjnych autobusów napędzanych wodorem. Środki w wysokości 70 mln zł pochodzą z KPO.

Reklama