Rzeszów - Czwartek, 21.05.2026
Reklama

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

Dodano: 14.11.2022 r.

fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. To znacznie wyższy wynik, niż w tym samym miesiącu w poprzednim roku. Lepiej było tylko w 2018 r.

– Cieszy nas fakt, że tak szybko odbudowujemy ruch pasażerski po pandemicznym kryzysie w naszej branży. W szczególności chciałbym podziękować pracownikom lotniska Rzeszów-Jasionka, którzy od wielu miesięcy stawiają czoła wyzwaniom, jakie wiążą się ze zwiększonym ruchem pasażerskim i towarowym – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Liczba pasażerów obsłużonych w październiku br. to wynik o 77% lepszy od analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Jedynie w 2018 roku w Jasionce obsłużono o 3 procent więcej podróżnych. Tak dobry wynik oznacza, że podrzeszowskie lotnisko w tym roku pokona barierę 700 tysięcy pasażerów.

Kierunki, które cieszą się największą popularnością wśród podróżnych to: Londyn (19,4 tys. pasażerów) i Warszawa (17,8 tys.). Ponad 5 tys. podróżnych skorzystało z połączeń czarterowych, głównie do tureckiej Antalyi. W październiku zrealizowano łącznie ponad 1200 operacji lotniczych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sześć ognisk koronawirusa w Rzeszowie. Największe w szpitalu „na górce”

RZESZÓW. Sanepid przekazał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w stolicy województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Wyróżnienie dla Rzeszowa za rozbudowę ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. za rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.”

Rzeszów

ZTM Rzeszów: Bilety jednorazowe już dostępne w aplikacji zbiletem.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadził możliwość zakupu biletów jednorazowych przez aplikację zbiletem.pl.

Rzeszów

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła nowy rok akademicki

RZESZÓW. 9 października zainaugurowano 70 jubileuszowy rok akademicki na Politechnice Rzeszowskiej . Uroczystość odbyła się w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Rzeszów

Znamy listę projektów do głosowania w ramach RBO na 2021 rok

RZESZÓW. 93 zadania znalazły się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

Rzeszów

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do...

Rzeszów

Sukces Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Kolegum Nauk Medycznych UR uzyskało certyfikat ośrodka referencyjnego ISPAD dla KNM UR.

Reklama