Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

Dodano: /

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka Łukasz Ożóg
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka Łukasz Ożóg

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny miesięczny rekord – obsłużono ponad 80 tys. osób, czyli o 12 procent więcej niż rok wcześniej.

– Konsekwentnie realizujemy cele związane ze wzrostem ruchu pasażerskiego na podrzeszowskim lotnisku. W szczycie sezonu oferować będziemy aż 28 kierunków, większość z nich dostępna będzie już w bieżącym miesiącu. Świetny debiut połączenia do Alicante pokazuje, że sprawdzać powinny się też nowości, a przed nami pierwsze loty do Izmiru czy na Majorkę – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W minionym miesiącu, po raz kolejny najwięcej pasażerów (31,5 tys.) skorzystało z oferty Ryanair, który proponuje osiem destynacji. Drugim przewoźnikiem pod względem liczby pasażerów był LOT – w jego samolotach zasiadło 18 tys. ludzi, a w czarterach (dostępne było sześć destynacji) - 9,8 tys. Po podwojeniu oferty Lufthansa zamknęła miesiąc wynikiem 7,9 tys. pasażerów, a Wizz Air – 3,6 tys.

Wśród regularnych kierunków liderem jest Warszawa. Tuż za nią są: Londyn,Monachium oraz Rzym. Zwraca uwagę dobry debiut Alicante, które w kwietniu wybrało prawie 3 tys. osób. W czarterach zaś najlepsze destynacje to Antalia, Sharm el Sheikh i Marsa Alam. W maju do czarterowej siatki połączeń z Jasionki dochodzą Izmir i Bodrum (Turcja) oraz Zakhyntos i Kefalonia (Grecja).

Reklama



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęły się jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad 1000 drzew

RZESZÓW. Do końca listopada w stolicy Podkarpacia posadzonych zostanie 1055 drzew, ponad 3200 krzewów oraz ponad 860 sztuk bylin. Pojawią się przy kilku rzeszowskich ulicach oraz na terenach zielonych.

Rzeszów

Ruszył program grantowy #młodziwkultuRZE. Do zdobycia nawet 5000 zł na ciekawy projekt artystyczny

RZESZÓW. 7 października 2024 roku startuje nabór wniosków do programu grantowego „#młodziwkultuRZE”. Młodzi twórcy z Rzeszowa mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 5000 zł na realizację swoich projektów kulturalnych. Wnioski będą przyjmowane...

Rzeszów

5 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. Policja podsumowała miniony weekend

RZESZÓW. 5 wypadków, 5 osób rannych, 5 nietrzeźwych kierowców – to bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Szkoła przy ul. Hetmańskiej powiększy się o nową część, w której znajdą się pracownie do nauki przedmiotów technicznych i ogólnokształcące.

Rzeszów

W Stobiernej pijany kierowca tira wjechał w dwa samochody i uciekł

RZESZÓW. Trzy lata więzienia grozi kierowcy ciężarowej scanii, który będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do zderzenia z dwoma pojazdami, a następnie odjechał w miejsca zdarzenia.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu punktach miasta. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddać m.in. zużyte baterie, opakowania po farbach i lakierach, żarówki czy środki ochrony roślin.

Rzeszów

Policyjna eskorta rodzącej kobiety do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci z Sokołowa Małopolskiego podjęli niecodzienną interwencję. Eskortowali do rzeszowskiego szpitala rodząca kobietę. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, przyszła mama szybko i bezpiecznie dotarła na miejsce.

Rzeszów

Mini-park na os. Pobitno otrzymał nazwę „Bielefeld”

RZESZÓW. „Ogród kieszonkowy Bielefeld” – tak oficjalnie nazywa się teraz mini park przy ul. Kurpiowskiej na rzeszowskim osiedlu Pobitno.

Reklama