Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

Dodano: 08.02.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.
 
– W poprzednim roku pobiliśmy sześć miesięcznych rekordów, większość w drugiej połowie sezonu, więc najlepszy styczeń jest kontynuacją tej dobrej serii. Liczymy, że znakomita passa zostanie podtrzymana w kolejnych miesiącach – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Ponad 900 operacji lotniczych zanotowano w styczniu na lotnisku w Jasione. Najwięcej pasażerów skorzystało z linii Ryanair (prawie 27 tys.) oraz PLL LOT (15 tys.) i Wizz Air (ponad 6 tys.), zaś 5,5 tys. osób wybrało zimowe urlopy w Egipcie. Najbardziej popularnymi kierunkami były: Londyn (prawie 17 tys. pasażerów), Warszawa (15 tys.) i Dublin (4,5 tys.).
 
Reklama
Lotnisko w Jasionce finalizuje ofertę na sezon letni. Są w niej już połączenia czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii i Tunezji oraz sezonowe loty do Zadaru czy Gdańska. 27 marca z podrzeszowskiego portu wznowione zostaną połączenia LOT-u do Nowego Jorku-Newark, a 23 kwietnia - Lufthansy do Monachium.  
 
– Lista destynacji nie jest jeszcze zamknięta. Cały czas pracujemy nad nią z przewoźnikami oraz biurami podróży i w rozkładzie lotów mogą się jeszcze pojawić niespodzianki – zapewnia Adam Hamryszczak.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa.

Rzeszów

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek

RZESZÓW. Blisko 50 policjantów szukało wczoraj dwóch zaginionych nastolatek.

Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu.

Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Rzeszów

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

RZESZÓW. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Rzeszów

Powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW, POLSKA. Na realizację programu w bieżącym roku przeznaczono 50 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

NFZ zaprasza do Podkarpacia na zabiegi usunięcia zaćmy. Kuszą krótkimi terminami oczekiwania

RZESZÓW. Średni czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy wynosi 45 dni.

Reklama