Rzeszów - Niedziela, 09.08.2026
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. W lutym ponad 68 tys. pasażerów

Dodano: 10.03.2025 r. / Redakcja

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW/JASIONKA. W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 68 tys. pasażerów. - To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024 roku – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

W lutym najwięcej pasażerów skorzystało z usług irlandzkiego Ryanaira - 28,5 tys. Samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT podróżowało 14,4 tys. osób, zaś czartery obsłużyły 8,3 tys. pasażerów.

Jeśli chodzi o destynacje, najchętniej pasażerowie wybierali: Londyn, Warszawę, Monachium, Sharm El Sheikh oraz Manchester.

Od początku roku z usług lotniska Rzeszów-Jasionka skorzystało już prawie 136 tys. pasażerów. To jednak dopiero początek – w rozpoczynającym się 30 marca sezonie letnim podkarpacki port lotniczy zaoferuje rekordową liczbę 32 kierunków do 16 krajów, w tym nowości takie jak Malta i Agadir, a także destynacje powracające po przerwie do siatki połączeń - Korfu, Djerbę i Monastyr.

- Serdecznie dziękuję pasażerom za zaufanie i skorzystanie z oferty podkarpackiego lotniska. Liczę na to, że kolejne miesiące będą równie dobre i zgodne z naszymi prognozami – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Reklama