Rzeszów - Poniedziałek, 24.08.2026
Reklama

Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce

Dodano: 20.08.2026 r. / Redakcja

Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce, fot. PUW w Rzeszowie
Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce, fot. PUW w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj po południu na lotnisku w Jasionce wylądował samolot z kolejnymi 12 osobami poszkodowanymi w tragicznym wypadku autokaru na Węgrzech. Pacjenci trafili do trzech rzeszowskich szpitali.

Poszkodowani w wypadku na Węgrzech zostali przetransportowani czterema lotami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W każdym znajdował się trzech pacjentów. Na podrzeszowskim lotnisku czekały na nich zespoły ratownictwa medycznego. Następnie karetkami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do trzech rzeszowskich szpitali, gdzie otrzymali dalszą specjalistyczną opiekę medyczną.

Każdy z pacjentów został wcześniej przypisany do odpowiedniego oddziału, zgodnie ze swoim stanem zdrowia i potrzebami medycznymi. W większość przypadków to oddziały ortopedyczne oraz chirurgii ogólnej. Jedna z pacjentek trafiła na oddział chirurgii szczękowej.

Reklama

Pięć osób poszkodowanych w niedzielnym wypadku nadal przebywa w węgierskich szpitalach - dwie w Egerze i trzy w Miszkolcu. Jedna z nich ma zostać jeszcze w tym tygodniu wypisana i po uzyskaniu zgody lekarzy przetransportowana do Polski. Kolejne cztery osoby będą mogły wrócić do kraju, jak tylko pozwoli na to ich stan zdrowia.

Do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 1:00 w nocy, na autostradzie M3 w miejscowości Mezőkeresztes, w północno-wschodniej części Węgier. Autokarem podróżowało 59 osób. W wyniku zdarzenia zginęło 12 pasażerów, a kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Rzeszów

Ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

RZESZÓW. Sprzedaż prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Potrącenie pieszej w Rudnej Małej

RZESZÓW. Dziś rano w Rudnej Małej samochód potrącił 70-letnią kobietę, która szła poboczem. Piesza trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Rzeszów

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

​SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Do zdarzenia doszło dziś rano w Sokołowie Małopolskim. Potrącona 56-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Rzeszów

Jarmark Bożonarodzeniowy w Plazie

RZESZÓW. Jarmark rozpocznie się 17 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. 

Reklama