Rzeszów - Poniedziałek, 24.08.2026
Reklama

Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce

Dodano: 20.08.2026 r. / Redakcja

Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce, fot. PUW w Rzeszowie
Kolejny samolot z poszkodowanymi w wypadku na Węgrzech wylądował w Jasionce, fot. PUW w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj po południu na lotnisku w Jasionce wylądował samolot z kolejnymi 12 osobami poszkodowanymi w tragicznym wypadku autokaru na Węgrzech. Pacjenci trafili do trzech rzeszowskich szpitali.

Poszkodowani w wypadku na Węgrzech zostali przetransportowani czterema lotami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W każdym znajdował się trzech pacjentów. Na podrzeszowskim lotnisku czekały na nich zespoły ratownictwa medycznego. Następnie karetkami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do trzech rzeszowskich szpitali, gdzie otrzymali dalszą specjalistyczną opiekę medyczną.

Każdy z pacjentów został wcześniej przypisany do odpowiedniego oddziału, zgodnie ze swoim stanem zdrowia i potrzebami medycznymi. W większość przypadków to oddziały ortopedyczne oraz chirurgii ogólnej. Jedna z pacjentek trafiła na oddział chirurgii szczękowej.

Reklama

Pięć osób poszkodowanych w niedzielnym wypadku nadal przebywa w węgierskich szpitalach - dwie w Egerze i trzy w Miszkolcu. Jedna z nich ma zostać jeszcze w tym tygodniu wypisana i po uzyskaniu zgody lekarzy przetransportowana do Polski. Kolejne cztery osoby będą mogły wrócić do kraju, jak tylko pozwoli na to ich stan zdrowia.

Do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 1:00 w nocy, na autostradzie M3 w miejscowości Mezőkeresztes, w północno-wschodniej części Węgier. Autokarem podróżowało 59 osób. W wyniku zdarzenia zginęło 12 pasażerów, a kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do Rzeszowa zawitał pomnik Jana III Sobieskiego

RZESZÓW. "Wędrujący" monument stoi w Parku Jedności Polonii z Macierzą i pozostanie tam do drugiej połowy lipca.

Rzeszów

Rzeszów w gronie 100 europejskich miast neutralnych dla klimatu i inteligentnych

RZESZÓW. W ramach projektu miasto otrzyma wsparcie finansowane na działania ekologiczne.

Rzeszów

Przy al. Sikorskiego powstaje kolejny ogród kieszonkowy

RZESZÓW. Posadzono już 62 drzewa, wykonawca utwardza teren, trwają także prace przy kształtowaniu tzw. suchej rzeki. Ogród ma być gotowy latem tego roku.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

RZESZÓW. Od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Prace idą zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 15,2 mln zł.

Rzeszów

Pędził motocyklem przez ul. Sikorskiego z prędkością ponad 170 km/h

RZESZÓW. W sobotę, funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkości. Jeden z nich miał 174 km/h na liczniku.

Rzeszów

Trwa modernizacja kolejnych przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wymienionych zostanie 55 kolejnych wiat przystankowych. 

Reklama