Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Kolizja na rondzie im. Rodziny Ulmów. Sprawca był pijany

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który spowodował kolizję na rondzie im. Rodziny Ulmów. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Do kolizji doszło w zeszły czwartek, około godz. 13:00. Jak informuje rzeszowska policja „kierujący fordem wjeżdżając na rondo im. Rodziny Ulmów nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z kierującym renaultem. Po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca.”

Sprawca kolizji zatrzymał się dopiero na następnym skrzyżowaniu. Poszkodowany, który za nim jechał, podszedł do samochodu i wyczuł zapach alkoholu od kierowcy forda. Razem z innym świadkiem, uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali Policję.

Interweniujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierowcą forda jest 46-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał ponad 2,4 promila. Okazało się również, że jest on objęty zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

46-latek odpowie za spowodowanie kolizji. Grozi mu również odpowiedzialność za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nie stosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami.
 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

Rzeszów

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Oficjalne wyniki wyborów

RZESZÓW. Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze przedterminowych wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa -  wynika z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych.

Reklama