Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Kolizja na rondzie im. Rodziny Ulmów. Sprawca był pijany

Dodano: 09.03.2022 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który spowodował kolizję na rondzie im. Rodziny Ulmów. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Do kolizji doszło w zeszły czwartek, około godz. 13:00. Jak informuje rzeszowska policja „kierujący fordem wjeżdżając na rondo im. Rodziny Ulmów nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z kierującym renaultem. Po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca.”

Sprawca kolizji zatrzymał się dopiero na następnym skrzyżowaniu. Poszkodowany, który za nim jechał, podszedł do samochodu i wyczuł zapach alkoholu od kierowcy forda. Razem z innym świadkiem, uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali Policję.

Interweniujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierowcą forda jest 46-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał ponad 2,4 promila. Okazało się również, że jest on objęty zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

46-latek odpowie za spowodowanie kolizji. Grozi mu również odpowiedzialność za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nie stosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami.
 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Rzeszów

Piłkarskie derby Rzeszowa. Będzie walka o fotel lidera?

RZESZÓW. Derby odbędą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 w niedzielę 22 września o godzinie 13:05. 

Reklama