Rzeszów - Sobota, 12.07.2025
Reklama

Kolizja na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Autokar zderzył się z osobówką i wjechał za ekrany akustyczne

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący autokarem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej kii i doprowadził do zderzenia. Autobus z 60-cioma pasażerami wjechał za ekrany akustyczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Informacja o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Rzecha dotarła do dyżurnego miejskiej komendy Wczoraj o godz. 4:00. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępne przyczyny kolizji.

„54-letni obywatel Mołdawii, kierujący autobusem z pasażerami z Białorusi, jadąc drogą krajową nr 97 od strony Sokołowa Małopolskiego, na Rondzie Kuronia, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu osobową kią. W wyniku zderzenia pojazdu, kierujący autokarem stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rondo i wjechał za ekrany akustyczne na ul. Rzecha.” – przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Na szczęście ani kierowcy, ani żaden z pasażerów autokaru nie ucierpieli w tym zdarzeniu.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem „za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe - Babica. Wiadukty przeszły prób obciążeniowe

Cztery 34-tonowe pojazdy ciężarowe wjechały na wiadukty w Mogielnicy i Lutoryżu, na powstającym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. To element testów próbnych obciążenia statycznego i dynamicznego obiektów.

Rzeszów

Modern Home. Targi nowoczesnego budownictwa w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 70 firm zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Nowoczesnego Budownictwa, które odbędą się w ten weekend w hali Podpromie. W programie wydarzenia przewidziano również prelekcje dotyczące procesu budowy domu.

Reklama