Rzeszów - Piątek, 10.07.2026
Reklama

Kolizja na ul. Przemysłowej. Sprawca uciekł, był pijany

Dodano: 10.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierujący Renaultem z ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie najechał na tył innego auta na ul. Przemysłowej w Rzeszowie, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawcę zatrzymano w innej części miasta dzięki poszkodowanemu, który ruszył za nim i na bieżąco przekazywał policji jego lokalizację.

Do kolizji doszło wczoraj przed godziną 14:30. Jak ustalili policjanci, kierowca Renaulta nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył Skody. Po zderzeniu nie zatrzymał się i oddalił się z miejsca. Kierujący Skodą powiadomił służby i podążał za sprawcą, wskazując funkcjonariuszom jego aktualne położenie.

Auto zostało zatrzymane do kontroli na ul. Konopnickiej. Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu, kierowca próbował z niego wysiąść i uciec, jednak mundurowi mu to uniemożliwili.

Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Rzeszowa jesy od wpływem alkoholu. Wydmuchał 2,74 promila. Dodatkowo w policyjnych systemach widniał zapis, że mężczyzna może mieć cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji oraz usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalą również, czy w chwili zdarzenia posiadał ważne uprawnienia do prowadzenia pojazdów.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

RZESZÓW. Zdaniem radnego: „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Rzeszów

W Rzeszowie zamknięto escape room przy ul. Chmaja

RZESZÓW. Ciąg dalszy kontroli escape roomów na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Wylicytuj pakiet startowy na Ultramaraton Podkarpacki

RZESZÓW. Aukcja potrwa do 18 stycznia.

Rzeszów

Jakie atrakcje 13 stycznia czekają na gości Podziemnej Trasy Turystycznej?

RZESZÓW. W ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się dwa ciekawe wydarzenia.

Rzeszów

Mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach WOŚP

RZESZÓW. Licytacja potrwa do 15 stycznia.

Reklama