Rzeszów - Środa, 03.06.2026
Reklama

Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

Dodano: 03.06.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Już po raz dwudziesty czwarty Park Sybiraków w Rzeszowie zamieni się w wielką przestrzeń wspólnej modlitwy — w czwartek 4 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Organizatorzy spodziewają się nawet kilkunastu tysięcy uczestników, dlatego kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami: od godz. 15 do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe ograniczenia w ruchu, teren koncertu zostanie wygrodzony barierkami, a część linii autobusowych pojedzie objazdami. Policja apeluje o wcześniejszy dojazd i korzystanie z wyznaczonych parkingów.

Program koncertu

O godz. 19.00 wydarzenie otworzy suport: Kapela Wiercańska z Pokusą oraz Diakonia Tańca i Wspólnoty Radości Paschalnej z Gdyni. Koncert główny rozpocznie się o godz. 19.30. Na scenie pojawią się m.in. Jan Budziaszek, Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Leopold Twardowski oraz formacja New Life'm (Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Robert Cudzich, Piotr Jankowski), a także liczne grono wokalistów i muzyków: Marcin Jajkiewicz, Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, Barbara Pospieszalska, Katarzyna Bogusz, Marcin Spenner, Adam Krylik, Paweł Dusza, Martyna Dziechciaruk, Justyna Kopiszka, Arkadiusz „Arkadio" Zbozień, Małgorzata Komorowska, Katarzyna Gacek-Duda, Jacek Wąsowski, Piotr Łukaszewski, Kamil Cudzich, Grzegorz Czuchraj, Cyprian Baszyński, Józef Zatwarnicki, Tomas Celis Sanchez, Adeb Chamoun i Wassim Ibrahim. Całości towarzyszyć będą Orkiestra i Chór Jednego Serca Jednego Ducha oraz zaproszeni goście.

Koncert z wieloletnią tradycją

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Jan Budziaszek, perkusista zespołu Skaldowie, który pierwszą edycję wydarzenia nazwał „koncertem swojego życia". Od 2003 roku Park Sybiraków co roku wypełnia się tysiącami wiernych — z Rzeszowa, Podkarpacia, różnych regionów Polski, a także spoza granic kraju — którzy gromadzą się, by wspólnie wielbić Boga śpiewem i tańcem. Za kierownictwo muzyczne niezmiennie odpowiada Marcin Pospieszalski, a opiekę duchową nad Rodziną Jednego Serca Jednego Ducha sprawują ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik. Wydarzenie od lat transmituje Telewizja Trwam, a od 2011 roku można w nim uczestniczyć również online.

W tym roku koncert będzie transmitowany m.in. na kanałach:

  • YouTube: http://youtube.com/jednegosercapl (transmisja: https://youtube.com/watch?v=N4JN73ZD7WI)
  • Facebook: https://www.facebook.com/jednego.serca.jednego.ducha/ (wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1305590681016832)
  • TV Trwam: http://tv-trwam.pl/na-zywo
  • Radio FARA: https://sluchaj.radiofara.pl
  • Radio VIA: http://radiovia.com.pl
  • Radio Warszawa: https://sluchaj.radiowarszawa.com.pl

Utrudnienia w ruchu i apel policji

W związku z czwartkowym koncertem kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w okolicy Parku Sybiraków. Jak przekazała podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie, teren koncertu — podobnie jak w latach ubiegłych — zostanie wygrodzony barierkami.

„W czwartek, 4 czerwca w godz. 15–23, w Parku Sybiraków odbędzie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. W wydarzeniu może uczestniczyć nawet kilkanaście tysięcy osób (...). W związku z tym, w godzinach od 15 do północy, w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu" – poinformowała podkomisarz Magdalena Żuk.

Reklama

Policjanci apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego podczas parkowania oraz o wybór miejsca, które nie utrudni przejazdu innym pojazdom. Szczególny apel skierowano do grup autokarowych. „Z uwagi na duże zainteresowanie koncertem oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników, policjanci apelują szczególnie do grup autokarowych o wcześniejszy przyjazd na miejsce" – dodała oficer prasowa.

Gdzie zaparkować

W dniu koncertu w pobliżu Parku Sybiraków należy spodziewać się wzmożonego ruchu. Organizatorzy proszą o stosowanie się do wskazań policji i służb porządkowych oraz o poszanowanie mienia prywatnego i publicznego.

Dla uczestników przygotowano następujące parkingi:

  • Centrum Handlowe Nowy Świat, ul. Krakowska (dolny — bezpłatny, górny — płatny w automatach)
  • okolice WSIiZ, na oznaczonych miejscach przy ul. H. Sucharskiego
  • wzdłuż ul. W. Broniewskiego i Ofiar Katynia — po obu stronach pasa zieleni
  • Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Rudnickiego i wzdłuż szkoły
  • Centrum Handlowe Stara Szwalnia, ul. Okulickiego
  • parking firmy Unimet Sp. z o.o., ul. Okulickiego
  • Kaufland, ul. Okulickiego
  • Lidl, ul. Krakowska
  • parking parafii MB Różańcowej, al. Wyzwolenia
  • hipermarket Bi1, ul. Witosa
  • zajezdnia PKS Rzeszów, al. Wyzwolenia — wyłącznie dla autokarów

Objazdy autobusów MPK

W dniu koncertu, 4 czerwca w godz. ok. 15:00 – 23:00, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszów przygotował tymczasowe trasy objazdowe dla autobusów komunikacji miejskiej. Poniżej szczegółowy wykaz zmian:

  • Linia 3: do przystanku Krakowska jedn. wojskowa 02 bez zmian, dalej Krakowską, powrót na trasę na przystanku Krakowska cmentarz 10 i dalej bez zmian.
    W kierunku powrotnym do przystanku Krakowska cmentarz 09 bez zmian, dalej Krakowską, powrót na trasę na przystanku Krakowska jedn. wojskowa 01.

  • Linia 13: do przystanku Wyzwolenia / Przy Torze 06 bez zmian, dalej Okulickiego, Krakowską, powrót na trasę na przystanku Ofiar Katynia galeria 06.
    W kierunku powrotnym do przystanku Kotuli / Zbyszewskiego 01 bez zmian, dalej Krakowską, Okulickiego, powrót na trasę na przystanku Wyzwolenia / Okulickiego 05.

  • Linia 30: do przystanku Krakowska jedn. wojskowa 02 bez zmian, dalej Krakowską, Ofiar Katynia, do przystanku Ustrzycka pętla 01, gdzie zakończy kurs.
    W kierunku powrotnym rozpocznie z przystanku Ustrzycka pętla 01, dalej Krakowską, powrót na trasę na przystanku Krakowska jedn. wojskowa 01.

  • Linia 47: do przystanku Krakowska jedn. wojskowa 02 bez zmian, dalej Krakowską, powrót na trasę na przystanku Ofiar Katynia galeria 06.
    W kierunku powrotnym do przystanku Ustrzycka pętla 01 bez zmian, dalej Krakowską, powrót na trasę na przystanku Krakowska jedn. wojskowa 01.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe – Babica z potężnym dofinansowaniem unijnym

RZESZÓW. Budowa drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica otrzymała unijne wsparcie finansowe z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Rzeszów

ZTM planuje uruchomić nową linię autobusową przez Wisłokostradę

RZESZÓW. W związku z otwarciem Wisłokostrady, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje uruchomienie nowej linii, która dzięki nowej drodze lepiej skomunikuje osiedla Budziwój i Biała z osiedlem Gen. Andersa.

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Rzeszów

Wielka inwestycja drogowa zakończona. 17 lutego otwarcie Wisłokostrady

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych w Rzeszowie dobiegła końca. We wtorek, 17 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie tzw. Wisłokostrady, czyli drogi, która połączyła aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Reklama