Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

Dodano:

fot. PGE GiEK
fot. PGE GiEK
RZESZÓW. Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii po zakończeniu prac związanych z uruchomieniem drugiej linii technologicznej w spalarni śmieci będzie mogła przetwarzać nawet 180 tys. ton odpadów rocznie.

Kolejnym ważnym wydarzeniem podczas drugiego dnia Kongresu 590 było podpisanie listu intencyjnego na budowę drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci. List ze strony samorządu województwa podpisał marszałek Władysław Ortyl a ze strony PGE Polska Grupa Energetyczna - wiceprezes Ryszard Wasiłek oraz prezes PGE Energia Ciepła.

„To ważna decyzja, która pozwoli nam zracjonalizować gospodarkę odpadami na Podkarpaciu. Nikt z nas nie wiedział, że ten rynek będzie się tak dynamicznie rozwijał. Odpady to ochrona środowiska, ale także element gospodarki kraju i Podkarpacia. Chcemy, żeby nasze środowisko było w jak najlepszej kondycji, a odpady udawało się jak najlepiej zagospodarowywać”  – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie. Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie została wybudowana w październiku 2018 roku. To nowoczesny i ekologiczny obiekt służący unieszkodliwianiu odpadów komunalnych i pozwalający na odzyskiwanie z nich energii.
Reklama
„Projektując rzeszowską spalarnię przygotowaliśmy drugą nitkę. Ona nie jest jeszcze wyposażona technologicznie. Nie spodziewaliśmy się, że w tak krótkim czasie będziemy podejmować decyzję o uruchomieniu drugiej nitki” - mówił Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

„Ta druga nitka w spalarni jest przykładem tego jak działamy na rzecz lokalnej społeczności , ochrony środowiska i poprawy jakości życia naszych klientów. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zakomunikować, że ta budowa będzie rozpoczęta” – mówił Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Energia Ciepła.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

RZESZÓW. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Rzeszów

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski. 

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Reklama